Otys (TOP 09): Politici a olympiáda - Kiska skáče jako Čech

14. 2. 2018 13:34

Premiér v demisi nařizuje ministrům sedět doma na zadku a makat. Prezident se prý věnuje důležitým domácím úkolům. Mají být nejvýznamnější čeští politici na olympiádě? Odpovídám – rozhodně ano.

Otys (TOP 09): Politici a olympiáda - Kiska skáče jako Čech
Foto: TOP 09
Popisek: Lukáš Otys, předseda TOP 09 Karlovarského kraje

Obrázek slovenského prezidenta Andreje Kisky fandícího nejen slovenským, ale i českým sportovcům oblétl přinejmenším „svět“ od Aše po Košice.Je v tom kousek pěkné symboliky: blízkost obou zemí, zájem (jednoho) prezidenta o neformální, ale o to důležitější reprezentaci země ve světě. Důležitou i v tom, že je prostě lidská. A lidskost se ve světě globálních elit hodnotí a nosí.Na kolik to přijde? Pár dní “prezidentského času” se všemi náklady jistě ne více než pár set tisíc korun ze státního rozpočtu (v případě slovenského tedy spíše desítky tisíc EUR). Celkem vzato - drobné.

Doma na zadku

Co proti tomu slyšíme od našich dvou nejvyšších státních činitelů? Sedět na zadku, makat, dělat si domácí úkoly.Taky přímo cítíte ty negativní vlny, které se opět od Andreje Babiše i Miloše Zemana nesou českým prostorem?Jsem přesvědčen, že přítomnost prezidenta či alespoň premiéra a někoho z ministrů (přinejmenším sportu, byť v demisi) na olympiádě může být přínosná v tom, že ti, co rozhodují o českém sportu, alespoň trochu něco tuší. Mají ponětí, kam a proč peníze plynou a jak se mohou nejlépe zužitkovat. Vedou neformální rozhovory se sportovci, trenéry a funkcionáři.

Kontakty na sněhu

Dovedu si také představit, že se „na okraji“ olympiády dá setkat, ať už formálně či neformálně, s jiným vysokým politikem a debatovat nejen o zahraniční spolupráci, ale třeba i o tom, jak ke sportu a jeho strategickému řízení přistupují jinde.My s našimi problémy ve financování českého sportu bychom měli naslouchat a učit se od zkušenějších dvojnásob.Nic se jistě nesmí přehánět a politikum, které z olympiády dělá aktuálně Severní Korea, více než zavání jasným využitím her pro geopolitické strategické hry.Jsem ale přesvědčen, že účast českého ministra školství nebo třeba zahraničí by ničemu neuškodila, naopak mnohému prospěla. O premiérovi nemluvě – ať je jakýkoliv a ať je třeba v demisi. Předpokládám, že cestovní pas mu orgány činné v trestním řízení ještě nesebraly...Že do Koreje neletěl Miloš Zeman, je pochopitelné s ohledem na jeho fyzickou kondici i na kulisy, v nichž se pohybuje. Olympiáda není ani v Rusku, ani v Číně. A do Pchjongjangu neletěl ani soukromý boeing Petra Kellnera.Alespoň, že ten Kiska skáče jako Čech. Hop, hop, hop.

LUKÁŠ OTYS
PŘEDSEDA TOP 09 V KARLOVARSKÉM KRAJI

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Cílem vzdělávání je výchova sebejistého, kriticky myslícího člověka

22:41 Valachová (ČSSD): Cílem vzdělávání je výchova sebejistého, kriticky myslícího člověka

V pondělí 19. listopadu 2018 v Poslanecké sněmovně PČR proběhne konference na téma spotřebitelského …