Pavlík (ČSSD): 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky. Transparentní? Ani náhodou

17.09.2019 20:03

Představitelé hlavního města Prahy naprosto selhali při přípravě nového městského mobiliáře a městu tak hrozí ostuda i miliardové škody. „Již v roce 2017 byla vybrána nová zastávka MHD a město zaplatila několik milionů korun vítěznému studiu Artěl za tento vítězný návrh. Do dnešního dne však zastávka ani přes platné smlouvy nebyla představena veřejnosti,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Pavlík (ČSSD): 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky. Transparentní? Ani náhodou
Foto: Facebook Petra Pavlíka
Popisek: Předseda pražské ČSSD Petr Pavlík

Poslední termín pro instalaci prototypu nové zastávky městské hromadné dopravy uplynul 27. 8. 2019. Zastávka měla stát na Palackého náměstí, ale zatím není prototyp hotový. „Město s Artělem bez výběrových řízení uzavřelo smlouvy za více než 20 milionů korun, ale dodavatel neplní termíny a je tak ohroženo vypsání nového tendru na městský mobiliář. Je to podle pohádky Obušku z pytle ven zastávka, jakou svět ještě neviděl. A pěkně předražená,“ uvedl dnes Petr Pavlík, předseda pražské ČSSD.

Podle jeho slov je v přípravě nových zastávek celá řada nejasností a podezřelých napojení na jedinou firmu. „Město zaplatilo těžko uvěřitelných více než 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky, ale ten stále není k dispozici. Navíc město, nebo dopravní podnik, vynaloží ještě další statisíce za instalaci tohoto prototypu na pražském Palackého náměstí. Už nyní je jasné, že firma, která zastávku vyrobí bez výběrového řízení jako prototyp, pak bude zvýhodněna při realizaci celého tendru. A město to nijak neřeší, stejně jako dodnes nemá uzavřenou řádnou licenční smlouvu s vítězem architektonické soutěže. Ve smlouvě o dílo, která je veřejně na internetu, se pouze píše, že vítěz udělí licenci, ale ta zatím právně udělena nebyla,“ uvedl dále Pavlík.

Ten zároveň kritizuje i stav přípravy na přechod na nové zastávky od stávajícího dodavatele. „Stávající dodavatel před pár dny oslovil všechny městské části, že bude nucen odstraňovat zastávky už od příštího podzimu, aby to stihnul podle smlouvy. Přitom nové zastávky se mají instalovat až od července 2021. Moknout ale nebude pirátský primátor Hřib a radní za TOP 09 Chabr, ale všichni Pražané,“ řekl Pavlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

20:04 Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

Premiér Babiš jednal na Evropské radě o rozšiřování i rozpočtu EU.