V důsledku toho budou firmy nuceny najít technické řešení, které by umožňovalo nahlížet do komunikace uživatelů. Aplikace, jakými jsou například Signal či Whatsapp, by pak nebyly schopné chránit své zákazníky. Zatímco Pirátská delegace v Evropském parlamentu souhlasí s potíráním teroristického či jinak závadného materiálu, volila by jinou cestu. Piráti dlouhodobě poukazují na klesající míru zabezpečení komunikace a její možné zneužití proti nám všem. Jako nutnost tedy vidí boj za šifrování komunikace a za bezpečnost všech Evropanů na Internetu.
„Pokusy o narušení šifrování na Internetu jsou s námi od jeho počátku. Tradičním argumentem odpůrců je bezpečí v online prostoru. Nicméně je tomu přesně naopak. Lidé jsou chráněni pouze v momentu, kdy jsou jejich data šifrována a mohou tak bezpečně komunikovat se svými rodinami, přáteli, kolegy či zákazníky. Pokud chceme podpořit bezpečí na Internetu, musíme šifrování chránit – ne jej ničit,“ řekl Marcel Kolaja, místopředseda Evropského Parlamentu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV