Kniha mapuje životní osudy dalších šestnácti bývalých legionářských velitelů (arm. gen. Josef Šnejdárek, div. gen. František Nosál, arm. gen. Ludvík Krejčí, div. gen. Vladimír Přikryl, arm. gen. Vojtěch Boris Luža, div. gen. Miloš Žák, div. gen. Jiří Hudeček, div. gen. Josef Koutňák, div. gen. Alois Machačík, div. gen. Josef Beránek, arm. gen. Sergěj Jan Ingr, brig. gen. Vladimír Kajdoš, div. gen. Miroslav Tomáš Miklík, gen. just. Jan Staněk, arm. gen. Bohumil Boček, arm. gen. Šimon Drgáč).
Najdete mezi nimi velitele bojových jednotek, zpravodajce, techniky i vojenské pedagogy. Několik z nich zastávalo nejvyšší funkce v Hlavním štábu československé branné moci, byli členy vlád generála Syrového i exilové vlády v Londýně. Bojovali v srbských jednotkách, v československých legiích v Rusku ve Francii i v Itálii. Většina z nich se významným způsobem zapojila i do protinacistického odboje, a to jak na domácí frontě, tak i v zahraničí.
Vedle popisu jejich osudů v knize naleznete více než 200 fotografií a seznámíte se i s klíčovými okamžiky vzniku našich legií v Rusku, Francii a Itálii, stejně jako s významnými boji, jimiž českoslovenští legionáři prošli. V tuto chvíli již vzniká kniha „Legionáři s lipovou ratolestí IV." s osudy dalších generálů-legionářů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…