Pošvářová (SZ): Musíme zabránit každé zvůli moci, která využívá svého postavení k prosazení vlastních zájmů

28.08.2014 10:57 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Eliška Wagnerová a Miloslava Pošvářová se postavily za referendum o poloze nádraží v Brně

Pošvářová (SZ): Musíme zabránit každé zvůli moci, která využívá svého postavení k prosazení vlastních zájmů
Foto: Archiv MP
Popisek: Miloslava Pošvářová

Organizátorů petice za dosud největší místní referendum v ČR se zastaly významné osobnosti - brněnská senátorka Eliška Wagnerová a protikorupční bojovnice Miloslava Pošvářová (kandiduje do senátu v obvodu Brno-město). Obě kritizují účelový postup brněnského magistrátu, který zneplatnil téměř 8 z 21 tisíc odevzdaných podpisů pod peticí za referendum o poloze brněnského nádraží. Do sběru podpisů se významně zapojila i brněnská Strana zelených (SZ). Její členové nyní pomáhají organizátorům petice s přezkumem oprávněnosti vyškrtnutí podpisů.

Magistrát po odevzdání petice požadující vypsání referenda o poloze brněnského nádraží vyškrtal 7 844 podpisů z celkem 21 083 odevzdaných. Zelení pomáhají s prověřováním toho, zda vyškrtané podpisy byly zpochybněny oprávněně. Zjistili přitom, že podstatná část lidí, jejichž podpis magistrát označil za ‘vyřazené Kontrolou v Základních registrech’ ve skutečnosti trvale žije na uvedených adresách a jejich údaje se shodují s tím, co bylo uvedeno na petici. Jsou tedy oprávněnými voliči a magistrát jejich podpis vyřadil neoprávněně.  Za aktivisty se postavila i senátorka Eliška Wagnerová, která referendum od počátku podporuje, a vyškrtnutí některých podpisů označila za “zlou vůli”.

"Je třeba si uvědomit, že zastupitelé rozhodují o věcech svěřených do jejich kompetence nikoli ve vlastním zájmu, ale v zájmu obyvatel obce. Jsem znepokojena informací o tom, kolik podpisů na petičních arších bylo magistrátem vyřazeno. Měla jsem možnost se s některými vyřazenými podpisy z archu seznámit a na první pohled mi bylo zřejmé, že šlo o 'zlou vůli', respektive projev nevůle uspořádat referendum," uvedla Eliška Wagnerová, senátorka za SZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …