Premiér Babiš: Roman Prymula, člověk jako stvořený pro válku s virem

22.09.2020 13:40

Komentář na facebookovém profilu k novému ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi

Premiér Babiš: Roman Prymula, člověk jako stvořený pro válku s virem
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Ministr zdravotnictví Roman Prymula, pokud ho mám uvést se všemi tituly a hodnostmi, tak plukovník prof. Roman Prymula, MD, CSc., PhD. Postava jako z amerického filmu. Voják. Jeden z nejschopnějších vědců v boji proti epidemiím na světě. Špičkový manažer, dokonce manažer roku 2015 ve zdravotnictví.

Hned po dokončení studií medicíny se začal specializovat na epidemiologii, mikrobiologii a hygienu. Jako vědec vyvíjel vakcíny proti nakažlivým chorobám a dnes je to jeden z hlavních expertů na světě specializujících se na boj proti SARS, což je velice podobný virus jako covid-19.

Jako vědec publikoval spoustu článků a kapitol o očkování proti nakažlivým nemocem a taky monografii o bioterorismu a SARSu. Jeho články otiskli dokonce v nejprestižnějších časopisech The Lancet a The New England Journal of Medicine, což se povedlo jen pár vědcům z naší republiky. K tomu je člen redakčních rad hned několika vědeckých časopisů a působí jako poradce několika českých i mezinárodních organizací. Čili v prostředí špičkových vědců má velmi silné místo.

Mnoho let člen poradního sboru NATO, poradce World Health Organization (WHO), člen předsednictva European Centre for Disease Prevention and Control - ECDC ve Stockholmu a prezident Vaccine Awareness Group.

Pan profesor je zároveň voják a manažer, člověk jako stvořený pro válku s virem. Byl rektor Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně, děkan Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, vedoucí katedry epidemiologie Vojenské lékařské akademie. Byl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a na řízení nemocnic má taky mezinárodní atest z University of Birmingham. Řídit nemocnici je nesmírně komplexní úkol. A navíc mistr České republiky v šachu a mistr Mezinárodní šachové federace FIDE - International Chess Federation.

Věřím mu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátoři STAN: Obce a kraje budou základem restartu po koronavirové krizi, musíme jim pomoci

12:00 Senátoři STAN: Obce a kraje budou základem restartu po koronavirové krizi, musíme jim pomoci

Senát ve stavu legislativní nouze projedná vládní novely zákonů v souvislosti s mimořádnými opatření…