Premiér Sobotka: Kroky vlády v propagaci ekonomiky jdou správným směrem

23.08.2016 18:12

Důraz na investice a tím i tvorbu nových pracovních míst zvyšuje hospodářský růst České republiky. Analýza podpory ekonomického růstu prostřednictvím stimulace investic, kterou zpracoval Úřad vlády, dokládá hospodářský růst ČR v návaznosti na proinvestiční politiku vlády premiéra Sobotky.

Premiér Sobotka: Kroky vlády v propagaci ekonomiky jdou správným směrem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Analýza se zaměřuje na vazbu investic a ekonomického růstu a na význam investic pro ekonomické prostředí České republiky. Podrobně zkoumá i otázku vlivu investic na zaměstnanost či konkurenceschopnost.

„Analýza jasně definuje pozitivní změnu v hospodářské politice České republiky od nástupu naší vlády v roce 2014. Významně jsme tak přispěli k hospodářskému růstu, ale také k tvorbě nových pracovních míst. Kroky současné vlády v propagaci české ekonomiky mezi investory jdou správným směrem,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Také podle hodnocení mezinárodních institucí je v podmínkách ČR význam vládních investic nezpochybnitelný. Důležitým zdrojem pro podporu investic je kromě státního rozpočtu ale také čerpání Evropských strukturálních a investičních fondů (momentálně probíhající Programové období 2014–2020). Pro ČR byly vyčleněny prostředky ve výši téměř 24 miliard eur, které jsou určeny k naplňování strategie EU 2020 – Strategie pro inteligentní a udržitelný růst podporující začlenění, tedy dlouhodobé vize rozvoje Evropské unie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Členství v EU znamená islamizaci a zánik naší země, proto musíme z EU vystoupit!

15:31 Rozvoral (SPD): Členství v EU znamená islamizaci a zánik naší země, proto musíme z EU vystoupit!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…