Premiér Sobotka: Ukázalo se, že přerozdělování uprchlíků nijak při řešení krize nepomáhá, naopak... Musíme mít právo kontrolovat migraci

06.04.2016 17:36 | Zprávy
autor: PV

Komentář předsedy vlády k návrhu Evropské komise na reformu azylového systému:

Premiér Sobotka: Ukázalo se, že přerozdělování uprchlíků nijak při řešení krize nepomáhá, naopak... Musíme mít právo kontrolovat migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér České republiky Bohuslav Sobotka

Návrh Evropské komise na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků přicházejících do EU je pro českou vládu naprosto nepřijatelný. Řada členských států, včetně naší země, tyto nápady opakovaně odmítla a považuji za kontraproduktivní, že Evropská komise znovu tento mrtvý návrh na trvalé kvóty dává na stůl, navíc s jasným vědomím, že nemůže získat podporu členských států.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Doplatí na to primárně lidé v praxi

17:03 Výborný (KDU-ČSL): Doplatí na to primárně lidé v praxi

Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 5. června 2026 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zák…