Ropková (ČSSD) k bytům pro bezdomovce: Praha opět ukázala, že lidem v nouzi hodlá pomáhat

16.12.2015 11:17

Deset nových bytů pro pomoc lidem bez domova získalo rozhodnutím Rady hl. m. Prahy Centrum sociálních služeb Praha. Byty budou vyhrazeny pro ty, kteří úspěšně prošli předchozími stupni pomoci v nouzi, jako jsou noclehárny a azylové domy. Radní také odsouhlasili Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v hl. m. Praze.

Ropková (ČSSD) k bytům pro bezdomovce: Praha opět ukázala, že lidem v nouzi hodlá pomáhat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) dlouhodobě pomáhá osobám bez přístřeší v jejich cestě směřující k návratu do běžného života. Za tímto účelem realizuje program, v rámci kterého prochází lidé bez domova různými stupni pomoci od nízkoprahového centra, přes noclehárny a azylové domy až po vlastní byt. Centrum bude moci nově využívat deset bytů, které mu budou pronajaty hl. m. Prahou. Tím dojde k zásadnímu rozšíření celého programu.

„Dnešní rozhodnutí Rady vnímám velmi pozitivně. Praha tím opět ukázala, že lidem v nouzi hodlá pomáhat. Člověk, který v jednom ze stupňů neuspěje, nevypadne ze systému zpět na ulici, ale sestoupí o jeden schod níže. Naopak do vyššího stupně se lidé dostanou jen v případě, že úspěšně zvládají nároky, které jsou na ně kladeny,“ vysvětlila po jednání Rady zastupitelka hl. m. Prahy Irena Ropková. Ta poskytnutí bytů jako radní pro sociální oblast dlouhodobě prosazovala. Spolu s byty pro lidi bez domova schválila Rada i pronájem dvou utajených bytů pro oběti domácího násilí.

Na program jednání se také dostal návrh Střednědobého plánu rozvoje sociální služeb v hl. m. Praze na roky 2016-2018, který radní taktéž odsouhlasili. „Střednědobý plán je zcela zásadní pro fungování a hlavně zlepšování sociálních služeb v Praze. Tvořen byl ve spolupráci s odborníky na oblast sociálních služeb tak, aby plně odpovídal potřebám obyvatel evropské metropole v každé životní situaci, která vyžaduje naši pomoc,“ vysvětlil význam dokumentu náměstek primátorky Petr Dolínek, který má sociální politiku ve své gesci.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Problémem je dlouhodobé nefinancování oprav silnic II. a III. tříd ze státního rozpočtu

22:59 Hejtman Půta: Problémem je dlouhodobé nefinancování oprav silnic II. a III. tříd ze státního rozpočtu

Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června 2020 k zákonu o rozpočtových pravidlech