Rozvoral (SPD): Referendum o vystoupení ČR z EU je občansko-demokratickým právem

18.05.2020 10:13 | Zprávy
autor: PV

Ani jedna z parlamentních stran zastoupená v současné Poslanecké sněmovně mimo našeho hnutí SPD nectí základní občansko-demokratická práva občanů.

Rozvoral (SPD): Referendum o vystoupení ČR z EU je občansko-demokratickým právem
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD

To by si měli voliči uvědomit, až se budou rozhodovat, koho volit letos v krajských a senátních volbách a potažmo příští rok ve volbách do dolní komory Parlamentu České republiky.

Hnutí SPD zastává názor, že pokud ctíme principy demokracie, tak by občané měli mít možnost sami si rozhodnout o své budoucnosti ve své vlasti, tedy tam, kde žijí, pracují a mají své blízké. Hnutí SPD je demokratické hnutí, a proto chceme umožnit našim občanům rozhodnout se, zda dále chtějí setrvat či vystoupit z Evropské unie. Máme informace, že značná část z nich je zklamaná nejen z přístupu, jaký představitelé Bruselu a lídři Evropské komise prosazovali v době, kdy se v zemích Evropské unie vyskytly první příznaky nákazy nemoci Covid-19, které v důsledku nečinnosti dobře placených bruselských úředníků dosáhly koronavirové pandemie s velkými ztrátami na lidských životech, ale i např. z přístupu k imigraci, dvojí kvalitě potravin a rozdělování nespravedlivých dotací. Stále větší počet českých občanů chce hlasovat o našem dalším působení v evropském unijním svazku, a proto apelujeme na ostatní parlamentní strany, abychom všem umožnili vyjádřit se, zda v Evropskou unii mají důvěru a chtějí v ní i nadále setrvat.

Prosazujeme národní suverénní stát, který má své státní hranice. Smysluplnost těchto hranic se prokázala v době koronavirové pandemie, kdy jsme jejich uzavřením zabránili většímu rozšíření nákazy nemoci Covid-19 ze zemí, kde počty nakažených byly mnohonásobě vyšší než u nás. Ale není to jen současná pandemie nebezpečné nákazy, proč máme výhrady k západním státům Evropy, které řídí celou Evropskou unii. Tyto západní státy prodělávají dlouhodobou odbytovou krizi, a tak si potřebovaly zajistit území států východní Evropy a použít je jako vazalské kolonie. Do těchto států pak západní země EU expandují druhořadé produkty, neboť ony vazalské kolonie jsou pro ně dobrým odbytištěm a slouží též jako levné montovny. Navíc si jejich závislost pojistila různými směrnicemi a nařízeními, které v případě nutnosti ráda využije. Mezi státy, vůči kterým EU uplatňuje tuto politiku, naneštěstí patří i naše republika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.