Šance pro Příbram požaduje důkladné vyšetření kauzy s vodou

09.02.2015 8:26

Důkladné prošetření kauzy podivných faktur za šest milionů korun, které městu Příbram vystavila loni na podzim vodárenská společnost 1.SčV, a.s., požaduje Šance pro Příbram. Ta má v místním zastupitelstvu tři mandáty. Na jeho nejbližším veřejném jednání bude požadovat vytvoření speciální pracovní skupiny odborníků, která by se touto kauzou podrobně zabývala.

Šance pro Příbram požaduje důkladné vyšetření kauzy s vodou
Foto: Šance pro Příbram
Popisek: Šance pro Příbram

„Každé z volebních uskupení, která tvoří zastupitelstvo města, by do skupiny nominovalo jednoho odborníka. Ti by pak prověřili technickou a provozní dokumentaci i oprávněnost fakturace vůči městu ze strany 1.SčV za poslední čtyři roky,“ vysvětlil Vladimír Král, lídr Šance pro Příbram. „Navrhneme, aby kontrola byla namátková u faktur vyšších, jak sto tisíc korun,“ dodal.

Šance pro Příbram považuje případ zatím konkrétními pracemi nedoložených nebo jen částečně doložených faktur za šest milionů korun ze strany 1.SčV za velmi závažný. A stejný názor má i velká většina příbramských zastupitelů. Ti proto také minulý měsíc neschválili jejich proplacení. Týkalo se to faktur za plošnou výměnu poklopů na kanalizačních šachtách, za havarijní opravy vodovodních a kanalizačních řadů a za údajné opravy na čističce odpadních vod.

„Podle našeho názoru nedělá 1.SčV správně, a v některých případech zřejmě ani vůbec, běžnou údržbu. Z toho plynoucí havárie pak platí ze svých kapes obyvatelé města,“ upozornil Vladimír Král. „Musí se proto například prověřit provozní dokumentace a návody výrobců zda nebyla ze strany 1.SčV porušena povinnost provádět pravidelnou údržbu,“ dodal.

Oprávněnost problematických faktur má podle rozhodnutí vedení města posoudit soudní znalec, na němž se shodne generální ředitel 1.SčV se starostou města.

„Obáváme se ale trochu, aby nad důkladným prošetřením této kauzy nakonec nezvítězila pouze jejich společná snaha po smíru,“ podotkl Vladimír Král. Není taky jasné, jaké zadání soudní znalec dostane. „Bezpodmínečně nutné je prošetřit, jestli se 1.SčV stará o svěřený městský majetek správně a jestli si nejen loni na podzim, ale i v minulých letech skutečně fakturovala jenom to, co měla,“ dodal.

Klub zastupitelů Šance pro Příbram

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Brexit update

21:31 Niedermayer (TOP 09): Brexit update

Komentář na facebookovém profilu k vývoji stran brexitu