Šarapatka: Telička se utopil ve vlastní ctnosti

15.10.2017 9:24

Na páteční tiskové konferenci nám pan europoslanec Telička vysvětlil, proč se rozešel s Andrejem Babišem. Otázkou je, jestli mu máme věřit.

Šarapatka: Telička se utopil ve vlastní ctnosti
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Pavel Telička novinářům (a nám všem jejich prostřednictvím) na tiskové konferenci sdělil všechny své „ušlechtilé důvody“ rozchodu s Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO. Vadí prý mu vztah Babiše k prezidentovi Miloši Zemanovi, rozcházejí se v názoru na Euro a jeho názor na Babiše ovlivnila zásadně i kauza Čapí hnízdo. Mandát v Europarlamentu za ANO si ovšem ponechá, neboť bude v Europarlamentu i nadále naplňovat program za který byl zvolen. Tedy program hnutí ANO (sic)!

Budiž. Otázkou ale je, zda můžeme panu europoslanci Teličkovi tyto důvody po všech jeho politických a profesních eskapádách věřit. Nejdříve totiž věrně sloužil knížeti Schwarzenbergovi a jeho Bilderbergu. V jeho žoldu vyjednal České republice, coby hlavní vyjednávač ČR pro vstup do EU, tak nevýhodné vstupní podmínky do Evropské unie, že se z nich naše republika bude vzpamatovávat ještě desítky let.

Poté několik let „zobal“ z otevřené dlaně velkopodnikatele Bakaly a pomáhal mu s „konsolidací“ OKD. Ta „hodila“ Bakalovi celkem okolo 60 mld. Kč a nepochybuji o tom, že se panu Teličkovi dostalo spravedlivého dílu.

No a když přestala Bakalova hvězda svítit, našel si Telička nového sponzora, Andreje Babiše, který se nejspíš zhlédl v jeho světáckosti a bruselském renomé a vyslal jej coby svého europoslance do Bruselu. Moc mi to tedy hlava, s ohledem na Teličkovu schwarzenbergovskou a bakalovskou minulost nebere.

Páteční gesto rozchodu s Babišem a jeho ANO, jen pár dní před parlamentními volbami, je proto, podle mého, nejspíš vypočítáno pouze na efekt. „ANO opouští jeho exponent v Europarlamentu, dejte si voliči ANO pozor! A pokud možno, hoďte to TOPce. Nevím tedy, jestli to TOP 09 v blížících se volbách pomůže, spíš ne, ale domnívám se, že pan Telička určitě opět nepřijde při tomhle dalším politickém přemetu finančně zkrátka.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

22:24 Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

Zničené stromy a popálený trávník od venčení psů. Městská zeleň Znojmo musela v letošním roce pokáce…