Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií

28.11.2020 11:41

Rada hl. m. Prahy schválila Memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti podpory sportu na území hlavního města, a to na základě dlouhodobého záměru a potřeby spolupráce mezi metropolí a Pražskou tělovýchovnou unií. Ve středu obě strany memorandum slavnostně podepsaly.

Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií
Foto: Hana Brožková
Popisek: Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy

„Spolupráce mezi Prahou a Pražskou tělovýchovnou unií aktivně trvá již několik let, a to v podobě realizace a provozu společné databáze sportovních zařízení a sportovních klubů na území hlavního města. Věříme, že podpisem smlouvy se spolupráce nejen zformalizuje, ale i prohloubí,“ uvedl radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Realizace a provoz společné databáze sportovních zařízení a údajů o členské základě sportovních klubů tvoří hlavní pilíř memoranda. S pomocí této databáze bude možné realizovat pasportizaci sportovních zařízení s přímým zapojením jejich provozovatelů, nebo například shromažďovat údaje o činnosti sportovních klubů, které v těchto zařízeních působí, pořádaných akcích a jejich členské základně.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21515 lidí

Data mohou být pak aktivně využívána například pro prezentaci aktivit hlavního města Prahy při podpoře sportovních aktivit na portálech ZDE či ZDE a v tištěných publikacích, nebo k verifikaci údajů uváděných v žádostech o poskytnutí grantu v oblasti sportu a tělovýchovy.

„Naším dlouhodobým cílem bylo legitimně spolupracovat s hlavním městem Prahou a jsme rádi, že jsme toho dosáhli. Budeme se snažit být platným partnerem nejen pro pražský sport, ale i pro hlavní město Prahu,“ řekl předseda Pražské tělovýchovné unie Jaroslav Chvalný.

Pražská tělovýchovná unie je největší profesní regionální organizací v oblasti sportu a tělovýchovy nejen na území hlavního města, ale i celé České republiky, která sdružuje 385 pražských sportovních klubů a 26 sportovních svazů. „Nejde jen o nás, ale o zhruba čtyři stovky sportovních klubů a svazů, které v Praze působí. Spolupráce s vedením hlavního města Prahy je přirozená a stejně tak i já doufám, že se bude i nadále prohlubovat,“ doplnil místopředseda Pražské tělovýchovné unie Martin Vaculík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

22:24 Crha (ODS): Rybníky mají nový silniční průtah

Výrazné zlepšení parametrů průtahu obcí a zvýšení bezpečnosti dopravy přinesla rekonstrukce 420 metr…