Sdružení žen KDU-ČSL zahájilo první ročník soutěže Naše politička

11.07.2016 17:28

První ročník soutěže „Naše politička“ zahájilo Sdružení žen KDU-ČSL. Cílem akce je ocenění práce regionálních političek.

Sdružení žen KDU-ČSL zahájilo první ročník soutěže Naše politička
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Politické strany dlouhodobě proklamují potřebu angažovat více žen do politiky, nicméně realita je méně optimistická; zatímco podíl zvolených komunálních političek je 27,1 %, ve vyšších patrech politiky je žen ještě mnohem méně (19,5 % žen v Poslanecké sněmovně, 18,5 % v Senátu).

Stranická ženská platforma KDU-ČSL se proto rozhodla podpořit aktivní političky a připravila soutěž „Naše politička“, která oceňuje nasazení a aktivitu ženských političek na regionální úrovni. Chce tak poukázat na to, že aktivních a schopných žen je v regionech dostatek a stesky, že „žen je málo“ nejsou pravdivé.

Ocenění je připraveno pro 14 žen ze všech regionů v ČR, které jsou zvoleny na kandidátce KDU-ČSL a mají výrazný přínos s reálným dopadem na komunitu v oblastech sociální či zdravotní politiky, v oblasti kultury, lidového umění, sportu, ekologie, neziskového sektoru nebo obecného rozvoje občanské společnosti. Zároveň se přihlíží k faktu, jak politička přispívá ve svém působení slaďování práce či veřejné funkce s rodinou, a zda tyto aktivity mají reálné výstupy.

Zvláštní cena v roce 2016 bude udělena za  významné přispění v oblasti péče o kulturní dědictví ČR.

Celá akce se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a europoslankyně Michaely Šojdrové.

Nominace přijímají krajská vedení Sdružení žen KDU-ČSL nebo krajské kanceláře KDU-ČSL do 20. 7. 2016, výběrová komise poté rozhodne o vítězce za jednotlivé kraje.

Slavnostní vyhlášení a předání ocenění proběhne v záři 2016 za účasti ministra kultury Daniela Hermana a evropské poslankyně Michaely Šojdrové v Praze.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Můžeme si dovolit dál ignorovat potenciál geotermální energie?

19:05 Farský (STAN): Můžeme si dovolit dál ignorovat potenciál geotermální energie?

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k geotermálnímu projektu Ringen v Litoměřicích