Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hlas pro generála považuji za riziko velkého “neznáma”

26.01.2023 8:36 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícímu druhému kolu prezidentských voleb

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Hlas pro generála považuji za riziko velkého “neznáma”
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová v Partii.

Přiznám se - měla jsem blízko k tomu tentokrát nevolit. Když se však ze strany tábora PP začal pořádat hysterický až nenávistný hon na AB, zpozorněla jsem. A kladla si otázku - proč to dělají? Čeho se bojí? Proč na pódiu nastavují úsměvy, a pod pódiem rozdávají píšťalky a sabotují kampaň toho druhého? Proč ty urážky? To tu přece nikdy nebylo…. A začala si rozebírat situaci…

Vstup generála do politiky motivovala před pár lety americká ambasáda. Důležitou osobou při tom byl a je bývalý diplomat a lobbista Petr Kolář… Psala jsem o něm v jiném příspěvku… Schopný člověk, který sám kdysi o hradě uvažoval… Generál sám má v politice nulové zkušenosti a mizivé kontakty. Ty má jako bývalý diplomat spíš právě Petr Kolář…

Zázemím generála je NATO a USA… Na jeho setkáních s občany proto málokdy vidíte českou vlajku. Byl by spojencem vlády Petra Fialy, která naši zemi ekonomicky ničí… Ani on sám ekonomice příliš nerozumí. Rozumí jen vojenským věcem, a to je patrně jeden z důvodů, proč je na hrad tak tlačen… pro vojenská témata bude mít pochopení. Pak jsou tu sponzoři… ti nemusí, ale mohou chtít vděčnost. Velmi málo o generálovi vlastně víme - jen to, že si ho mnozí na hradě přejí… Možná víc, než on sám. A pak známe budovaný mediální obraz… Tedy známe velmi málo…

Generál Petr Pavel je nepochybně kandidátem blízkým vládě Petra Fialy, USA, NATO a Bruselu… a že by měl být prezidentem, to bylo zpočátku možná víc přání jiných. Které on, ve slušivé uniformě a s minulostí díky tomu vypranou “do čista dočista”, plní.

Forma kampaně, která připomíná nástup všech diktatur – kdo nejde s námi, jde proti nám a je nepřítel, tomu nasvědčuje. Kdyby šlo „jen“ o to, kdo bude český prezident, bylo by to v poklidu jako v minulých volbách. Ale není. Cíle jsou patrně vyšší … A proto ta nervozita až hysterie.

Tedy vnímám generála jako osobu, která má v případě svého zvolení plnit představy těch, kdo ho pro tuto roli připravili, finančně podporují, a v dané funkci potřebují. A generála s těmito riziky v čele České republiky nechci. Nevím, kdo stojí za ním, a nevím, co ti lidé chtějí… To je v dnešní době nebezpečné…

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 42135 lidí

Ale ani toto drsné uvědomění si pochyb neznamenalo, že budu automaticky volit Andreje Babiše. Kdo mě zná, chápe. Dva roky byla jeho vláda můj úhlavní nepřítel, a chyby kolem covidu nehodlám zapomenout. Po důkladné úvaze jsem však došla k názoru, že tady jde o tak mnoho, že má úvaha nesmí být jednostranná. Také mě, po osobní zkušenosti, napadlo – nepodlehla jsem také příliš mediální masáži, která proti němu „jede“ roky?

Tedy jsem se zhluboka nadechla, a formulovala, proč bych z těchto dvou jmen mohla nakonec volit Andreje Babiše – je alespoň nadějí v úsilí o mír a nezatažení naší země do zbytečné války… rozumí ekonomice… hlídal by spolehlivě vládu … není zavázaný sponzorům … má už teď v Evropě důležité spojence, a hlavně - mluví sám za sebe, ne za jiné…. a i když někdy řekne sprosté slovo, je svůj… Tedy raději přečtený tvrdý byznysmen, než nečitelný, nezkušený a na jiné zvenčí příliš navázaný generál.

Ale ani to mi nestačilo… Požádala jsem proto Andreje Babiše o osobní schůzku a osobní rozhovor. Bylo to odvážné, ale “prubla” jsem to. Vyhověl mi obratem. Mluvili jsme absolutně na rovinu a otevřeně. Já si s ním vyříkala covid, kde i on konstatoval, že prostě důvěřoval odborníkům, a nemá absolutně nic proti tomu, aby viníci nesli odpovědnost, a pak jsem chtěla znát jeho vztah k samosprávě – k obcím a městům. Můj srdeční obor… Plně je respektuje, oceňuje, a samosprávu považuje za velmi důležitou.

Za primární a akutní považuje dosažení míru, a záchranu ekonomiky České republiky i Evropy, která se nerozvážnými kroky potápí. Vše, co říká, je z jeho hlavy - kandiduje sám za sebe. Sponzory nemá. A nebyl žádný Mirek Dušín - padlo i pár jadrných výrazů… Nešlo tedy o zdvořilostní, ale pracovní setkání. Dvou lidí, co si šli dva roky po krku, a teď je pragmaticky spojila doba, v níž se hraje opravdu o hodně.

Co dodat…

Respektuji volbu každého. Ať vyhraje kterýkoli z těch dvou, dokážu mu poblahopřát. Nezměním pouze nikdy své názory.

  1. Na prvním místě vždy musí stát zájmy českých občanů a naší země. Tedy i mír. 
  2. Nechci tu ani dočasně žádná cizí vojska... Zkušenost. 
  3. Nechci, abychom se ekonomicky zničili.
  4. Nechci prezidenta, který může být loutkou jiných - to ať mne raději občas vytočí. Což je taky u AB sázka na jistotu. Nicméně - AB je čitelný. V tom plus, i v tom minus. A to má dnes svou hodnotu.

Překročila jsem tedy svůj stín. Zato důkladně - včetně osobního setkání z oka do oka. Ne od stolu… Víc jsem udělat nemohla. Má volba bude tedy začátek abecedy.

Před půl rokem by mne to nenapadlo. Dnes je to ryzí pragmatismus. Věřím, že ho přijmete.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Postavil se supermarketu. Víc takových statečných farmářů

8:04 Kubisková (Přísaha): Postavil se supermarketu. Víc takových statečných farmářů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k farmě Luční dvůr v Bartošovicích.