Skalický (TOP 09): Šetřeme za každou cenu, ať to stojí, co to stojí

25. 7. 2015 19:19

Komentář poslance PharmDr. Jiřího Skalického, Ph.D. ke sportovní hale Dašická

Skalický (TOP 09): Šetřeme za každou cenu, ať to stojí, co to stojí
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec za TOP 09 Jiří Skalický

Podlaha ve sportovní hale Dašická v Pardubicích je nevyhovující a musí se vyměnit. Novinka, kterou objevilo vedení Pardubického kraje. Asi zapomnělo, že už před čtyřmi lety, kdy byla hala slavnostně dokončena, na to upozorňovali odborníci a sportovní svazy. Pardubický kraj, konkrétně tehdejší náměstek hejtmana Jan Tichý, ale trval na tom, aby byl projekt několikrát přepracováván a snižena cena, ovšem na úkor kvality.

Výměna palubovky bude teď stát 3 a půl milionu korun. Před čtyřmi lety sice investoři ušetřili asi jeden až jeden a půl milionu, ve finále ale budou platit téměř dvakrát tolik. Úspory bylo tehdy docíleno vybudováním méně kvalitní a mnohem tenčí podlahy, než sportovní hala určená pro vrcholový sport dlouhodobě potřebuje. A životnost podlahy čtyři roky opravdu není nic světoborného. Palubovka je jeden z příkladů, jak se stavěla sportovní hala Dašická, kdy platilo heslo „Šetřeme za každou cenu, ať to stojí, co to stojí“.

V souvislosti s výše uvedeným je tak trošku úsměvné vyjádření hejtmana Martina Netolického v tisku, že (cituji): „…neprodleně jsme kontaktovali zhotovitele stavby, který však do současné doby vady neodstranil“. Je to podivné zvláště ve světle toho, že to byl právě Pardubický kraj, který nutil investory šetřit za každou cenu na celé stavbě. Vítejme v Kocourkově…

Jiří Skalický

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Lidé stále dokážou rozeznat pravdu od lži

11:24 Primátor Hřib: Lidé stále dokážou rozeznat pravdu od lži

Citace na facebookovém profilu z projevu pro Forum 2000