Hovořili také o spolupráci zemí Visegradské skupiny, ruských sankcích, budoucnosti Ukrajiny nebo česko-polské příhraniční spolupráci.
Česko i Polsko se podle šéfů horních parlamentních komor obávají brexitu a případného následného vývoje v Evropě. Na rozdíl od Polska, kde důvěřuje Evropské unii asi 80 % obyvatel, jsou Češi k unii o mnoho skeptičtější. „Kdyby Velká Británie odešla z EU, v Česku i jiných zemích by to posílilo hlasy volající po odtržení dalších zemí od osmadvacítky. Mám obavu, že by v takovém případě vzrůstalo napětí ve společnosti a také by sílily negativní nálady,“ řekl Milan Štěch.
Maršálek Karczewski uvedl, že i Polsko si přeje, aby se Britové rozhodli pro setrvání v EU. Ta však musí mít připravený i náhradní plán řešení, které by následovalo po vyjádření opačného názoru v britském referendu. „Bohužel jednání Evropské komise příliš nepodporuje snahy o integraci, spíše nahrává odpůrcům setrvání Británie v EU,“ uvedl Karczewski.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV