Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů

30.03.2016 12:45

Čínský prezident Si Ťin-Pching v rámci své oficiální návštěvy České republiky jednal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Setkání se zúčastnili také místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka, Ivo Bárek a Zdeněk Škromach a předseda zahraničního výboru František Bublan.

Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Čínský prezident při jednání vyzdvihl rozvoj česko-čínských vzájemných vztahů v posledních letech, za který poděkoval i Senátu a jeho předsedovi Štěchovi. Ten zdůraznil, že právě ekonomická spolupráce je prioritou v oblasti dalšího rozvoje. „Spolupráce na úrovni zákonodárných sborů, ve které chceme pokračovat, nám pomáhá seznámit se s fungováním státu, tvorbou legislativy, pochopením jeden druhého. Číňané v Česku chtějí podnikat, což je dobře, musejí však respektovat české právní prostředí,“ řekl předseda Senátu Štěch po jednání s čínským prezidentem.

Ten ho pozval na návštěvu Číny, ve které předseda Senátu byl naposledy před šesti lety. Zároveň ale probíhají intenzivní styky na parlamentní úrovni, delegace hospodářského výboru s místopředsedou Škromachem odjede do Číny ještě letos v dubnu. „Někteří senátoři již v Číně byli a na vlastní oči viděli její rozvoj. My jako zástupci Parlamentu ČR bychom se také chtěli zaměřit na prohloubení spolupráce v dalších oblastech, kromě obchodu třeba v oblasti kultury nebo turismu,“ řekl předseda Senátu.

Připomněl také zásluhu drobných čínských podnikatelů, kteří v Česku podnikají. Zmínil také, že v Senátu s přispěním čínské velvyslankyně uspořádal nedávno seminář o Nové hedvábné cestě, která byla zaměřená na podrobné aspekty vzájemné obchodní spolupráce.

Milan Štěch

  • ČSSD
  • "Slušně, ale důrazně."
  • předseda Senátu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

22:40 Ministr Hüner ocenil mladé vědce

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké sout…