Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů

30.03.2016 12:45 | Zprávy

Čínský prezident Si Ťin-Pching v rámci své oficiální návštěvy České republiky jednal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Setkání se zúčastnili také místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka, Ivo Bárek a Zdeněk Škromach a předseda zahraničního výboru František Bublan.

Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Milan Štěch

Čínský prezident při jednání vyzdvihl rozvoj česko-čínských vzájemných vztahů v posledních letech, za který poděkoval i Senátu a jeho předsedovi Štěchovi. Ten zdůraznil, že právě ekonomická spolupráce je prioritou v oblasti dalšího rozvoje. „Spolupráce na úrovni zákonodárných sborů, ve které chceme pokračovat, nám pomáhá seznámit se s fungováním státu, tvorbou legislativy, pochopením jeden druhého. Číňané v Česku chtějí podnikat, což je dobře, musejí však respektovat české právní prostředí,“ řekl předseda Senátu Štěch po jednání s čínským prezidentem.

Ten ho pozval na návštěvu Číny, ve které předseda Senátu byl naposledy před šesti lety. Zároveň ale probíhají intenzivní styky na parlamentní úrovni, delegace hospodářského výboru s místopředsedou Škromachem odjede do Číny ještě letos v dubnu. „Někteří senátoři již v Číně byli a na vlastní oči viděli její rozvoj. My jako zástupci Parlamentu ČR bychom se také chtěli zaměřit na prohloubení spolupráce v dalších oblastech, kromě obchodu třeba v oblasti kultury nebo turismu,“ řekl předseda Senátu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Chceme spravedlivé rozdělení peněz

22:01 Hejtman Netolický: Chceme spravedlivé rozdělení peněz

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpočtovému určení daní pro kraje