Štěpánek (Trikolora): Fatální selhání médií hlavního proudu

03.02.2023 16:57 | Komentář

Média tu jsou od toho, aby politikům kladla otázky včetně těch opravdu nepříjemných. Přesněji, media by tu měla být od toho, aby politikům kladla otázky včetně těch nepříjemných. Jenže co s tím, když právě tohle nedělají, respektive, když to dělají pouze selektivně? Někomu jdou po krku, jiného hladí pěkně po srsti.

Štěpánek (Trikolora): Fatální selhání médií hlavního proudu
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Přesně toho jsme nyní byli svědky v prezidentské předvolební kampani. Na Andreji Babišovi nenechala média hlavního proudu nit suchou, úplně všechno a vždy novináři otočili proti němu. Naopak Petr Pavel byl a je jejich miláček, o němž jsou jakékoli negativní zmínky zapovězeny. Na Babišově tiskové konferenci zaznívaly otázky na tělo, naopak tisková konference Petra Pavla připomínala přátelský pokec s vítězným zpěvákem Superstar.

Vzpomínáte, jak si před deseti lety naběhnul svojí hloupou odpovědí o prezidentu Benešovi Karel Schwarzenberg? Zeman toho využil a zasmečoval, ale média jej dodnes viní, že to bylo nefér. Podobně si letos naběhnul Babiš. Nikdo s mozkem v hlavě si nemůže myslet, že Babiš v roli hlavy státu by bojkotoval naše spojenecké závazky vyplývající z členství v NATO. Babiš se do své odpovědi zpovykanému Řezníčkovi zamotal, respektive odpovídal na něco jiného. Novináři po něm ovšem vyjeli jak slepice po flusu a vyrobili z toho mezinárodní skandál. Tohle je fér? Nota bene, když tuhle kartu hrají dál a dál, přestože je to evidentní kravina? Kdyby stejně jednali před deseti lety, museli by vyrobit mezinárodní skandál z toho, že kníže pán chtěl poslat demokratického prezidenta Beneše, spoluzakladatele našeho státu, před haagský tribunál. Jenže zdejší novináři každému měří jinak. Své miláčky adorují, ty druhé nelítostně kopou pod pás.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30446 lidí

Když média neplní svoji kritickou funkci, musí kandidát poukazovat na poklesky svého protivníka sám. Jenže co obratem udělala zdejší zcela jednostranná média? Obratem Babiše obvinila, že vede negativní kampaň. Opravdu negativní?

Co je negativního na tom, že v čase, kdy politici Fialovy vládní koalice bubnují dnes a denně do války, mluví o míru? Co je negativního na tom, že upozorňuje na fakt, že jeho protivník s generálskými výložkami nehodlá být a nebude poslem míru? Koneckonců čerstvě zvolený prezident nás o tom bez jakýchkoli zábran přesvědčuje od prvního okamžiku svého zvolení. Ještě ani nebyl uveden do úřadu, ale všechny jeho povolební výroky už směřují k eskalaci ukrajinského válečného konfliktu.

Ze strany médií hlavního proudu v čele s Českou televizí a Českým rozhlasem se jedná o fatální selhání. Během prezidentské předvolební kampaně se novináři svojí naprostou jednostranností zcela zdiskreditovali. Sami sebe ponížili do role nestoudných služebných presstitutů. Čest nemnoha výjimkám.

Jak se za této situace mají zachovat občané, kteří si nenechali vymýt mozky, a naopak si zachovali zdravý rozum a schopnost kritického uvažování? Nezbývá jim nic jiného než se od takto zdegenerovaných médií zcela odpojit. Presstituty bychom měli prostě ignorovat. Koneckonců alternativních zdrojů informací je na internetu dost.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

5:31 Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úsporám ve Středočeském kraji.