Štěpánová (STAN): Když má kraj 20 let

12.08.2020 22:20 | Zprávy

Zamyšlení Hany Štěpánové, radní Pardubického kraje zodpovědné za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Štěpánová (STAN): Když má kraj 20 let
Foto: STAN
Popisek: Hana Štěpánová (STAN)

Když je člověku 20 let, tak je podle zákona už 2 roky dospělý, dva roky může řídit automobil, je již 5 let trestně odpovědný, často je v tomto věku téměř soběstačný, děti dnes většinou ještě nemá. Jeho věk je záviděníhodný. A co takový dvacetiletý kraj? Je mladý, či starý? To je otázka, na kterou se dá těžko odpovědět.

Na co se však dá odpovědět je to, co má krajská samospráva na starosti. Zdálo by se nadbytečné o tom psát po dvaceti letech, ale dostávám takové otázky často. Tak tedy Pardubický kraj se – zjednodušeně řečeno – na svém území stará o střední školy, o nemocnice, o sociální služby, o silnice 2. a 3. třídy, o kulturní a historické stavby, shání peníze z EU na opravy a modernizace toho všeho, zajišťuje dopravní obslužnost v území, organizuje a podporuje sportovní akce, koordinuje záležitosti mezi státem a obcemi například v územním plánování. Pomáhá městům a obcím, zemědělcům a různým organizacím i finančně, shání a poskytuje občanům třeba takzvané kotlíkové dotace... A kdo to všechno dělá? V čele Pardubického kraje stojí pětačtyřicet zastupitelů, z nichž devět tvoří Radu kraje v čele s hejtmanem. Každý radní se stará o svou gesci a zároveň všichni musíme spolupracovat. Tak to je krajská samospráva ve zkratce. Jsem ráda, že se čtyři roky podílím na rozvoji kraje jako radní. Z devíti členů rady jsem jediná žena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…