TOP 09: Nezávislost České televize musíme bránit

19.10.2019 14:09

Sněmovna projednala výroční zprávy České televize. TOP 09 pokládá nezávislá veřejnoprávní média za jeden ze základních pilířů demokratické společnosti a považuje za nesmírně důležité podpořit nezávislost médií zejména v současné době, kdy jsou veřejnoprávní média pod velkým tlakem politiků.

TOP 09: Nezávislost České televize musíme bránit
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

„Při projednávání výročních zpráv České televize se může objevit snaha omezit nezávislost této veřejnoprávní instituce, a to nelze v žádném případě dopustit. Jestli nám záleží na demokracii v této zemi, musíme nezávislost České televize bránit, i když se nám nemusí líbit všechny reportáže, které o nás natočí,“ uvedl Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09.

„Veřejnoprávní média jsou v každé svobodné zemi jedním ze základních pilířů demokracie, protože novináři plní úlohu kontroly mocných. Těm jsou trnem v oku a tlak na tato média roste. Chceme, aby výroční zprávy České televize byly již konečně Sněmovnou schváleny a tlak, který je prostřednictvím oddalování tohoto hlasování utvářen, tak skončil,“ dodala první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Trikolóra): Co blázníte, vždyť jsou tady lidi

9:11 Malý (Trikolóra): Co blázníte, vždyť jsou tady lidi

Je známá věta ze Švejka. Ano, jsou tu lidi, ale nechovají se k sobě jako lidi, a tak jsem si dovolil…