Stačí sledovat pohyby té části „elit“, těšících se „mezinárodnímu respektu“ (Brusel, Berlín). Nevěda, co bude dál, jde jim dnes hlavně o to, jak se maximálně vymezit vůči Zemanovi, Babišovi či Okamurovi. Pokud tyto „elity“ národa, jak by je označil pater Halík, nevyhrají, nikdy se s tím nesmíří. Dopadnou-li říjnové volby jejich porážkou, v což upřímně doufám, můžeme očekávat podobný scénář, jako ve Washingtonu – destabilizaci společnosti zpochybňováním výsledků voleb a vůbec celé demokracie. A nenechají toho, dokud nebude jasno i tam.
Současná politbyra, a teď jich máme zdánlivě víc než za komunistů, jsou zmatená, tak jako bývala komunistická nomenklatura zmatená při změnách v Kremlu. Co s námi bude, starali se soudruzi, až zvítězí ten nebo onen soudruh v Kremlu – a teď je tady zase problém, zda zvítězí washingtonská bažina nebo Trump.
Zeptejte se Peheho. Z americké ambasády lokálním poskokům nepřichází žádné signály, ani kouřové!
Naše „elity“ si kladou otázku, zda supervelmoc není jen banánová republika, kam si Rusové dosazuji prezidenta, jakého chtějí. Vždyť USA mají 17 rozvědek, co ti kvalifikovaní a zkušení odbornici dělali na obranu demokracie před Putinem? Snad neměli plné ruce práce s revolucemi všech barev, květin, ročních období atd. v jiných státech? Koho dřív bombardovat? Severní Koreu, Venezuelu, Irán, Sýrii, Libyi, Irák, Afghánistán? Někde se už bombarduje za demokracii déle, jinde je už vybombardována.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV