Vích (SPD): Je Změna pro Liberecký kraj opravdovou změnou?

14.07.2016 7:26

Kritika ostatních politických stran a hnutí a neschopnost prosadit vlastní programové priority jsou hlavními taháky koalice ZpL, Strany zelených a nezávislých kandidátů v nadcházejících krajských volbách v Libereckém kraji.

Vích (SPD): Je Změna pro Liberecký kraj opravdovou změnou?
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie
reklama

V těchto dnech mnozí z nás našli ve svých poštovních schránkách v Liberci a okolí noviny spolku Změna pro Liberecký kraj (ZpL), který má ambice na volební úspěch v rámci nadcházejících krajských volbách a navrhuje na hejtmana sportovkyni Zuzanu Kocumovou. Jedná se o krajskou koalici složenou z hnutí Změna, Strany zelených a nezávislých kandidátů. Při přečtení tohoto plátku se můžete dozvědět, co všechno Starostové pro Liberecký kraj a ostatní politické subjekty udělaly za uplynulé období špatně a jak je policií obviňován z korupce současný hejtman Martin Půta (zdůrazňováno opakovaně několikrát na více místech) za zneužívání evropských dotací.

Jejich krajská politická témata jsou - jak to všechno nejde; co by chtěli a nedokázali; kritika vedení DPMLJ; závist a zloba politických soupeřů; co s dotacemi; cyklostezky a zeleň. Jedna stránka je věnována kontroverznímu bývalému primátorovi Janu Korytářovi (hnutí Čmelák financované převážně z grantů a dotací) a tomu, jak pracuje ZpL ve spolupráci s ANO pouze pro Liberec. ZpL je mj. politický subjekt, který si platí pana novináře (?) Jaroslava Tauchmana, který na stránkách nasliberec.cz vytrvale očerňuje a špiní jejich veškerou politickou opozici v rámci Liberce a kraje. Nás z hnutí SPD nazývá ve svých článcích lůzou, póvlem a chátrou, což je v konečném důsledku na zvážení podání žaloby. Závěrečná stránka je věnována mj. volebnímu modelu pro Liberecký kraj firmy SANEP, kde naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) nějak zapomněli s našimi preferencemi 6,8% (bez započtení koaliční SPO) uvézt.

Navíc naše krajské volební preference dále pomalu stoupají. To může mít dva důvody. Buďto jako lůza, chátra a póvl jim za to uvedení nestojíme, anebo mají z našich volebních preferencí oprávněné obavy. Voliči v říjnu rozhodnou, ale tento volební program nemá naději na zásadní úspěch. Liberecký kraj není jenom Liberec, ale také Frýdlantsko, Českolipsko, Semilsko a Jablonecko. Na občany žijící v těchto lokalitách by měli představitelé spolku ZpL myslet ve svém volebním programu v první řadě a nikoliv pouze poukazovat na chyby a nedostatky u ostatních politických stran a hnutí v rámci krajského politického spektra!

Ing. Radovan Vích

  • SPD
  • SPD, poslanec, Liberecký kraj
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

18:16 Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 10. 2020 k informacím vlády o nákaze Covid-19