Petici, která upozorňuje na rizika těžby uhlí na samotné hranici Česka, podepsalo přes deset tisíc lidí. „Je skvělé, že se tím Evropský parlament chce zabývat,“ komentuje rozhodnutí Josef Šedlbauer, zelený zastupitel v Libereckém kraji. „Úplně nejlepší by bylo, kdyby to polskou i českou stranu rozhoupalo ke spolupráci při přechodu na obnovitelnou energetiku. Jiné udržitelné řešení nejen pro vodu v našem regionu stejně není,“ dodal.
Rozšíření těžby uhlí pro blízkou elektrárnu je problematické jak z hlediska vlivu na klima, tak ohrožení kvality života lidí v okolí. „Projekt je v přímém rozporu s cílem Pařížské dohody. Polsko má dostat miliardy euro jako kompenzaci v rámci přechodu k uhlíkové neutralitě, nemůže ale zároveň pokračovat v rozšiřování těžby,“ uvedla zelená europoslankyně ze sousedního Saska Anna Cavazzini.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci