„Vláda zradila.“ Babiš šokován, jak jeho práce přišla vniveč. Dal varování

09.06.2023 13:15 | Zprávy

Andrej Babiš je šokován zprávou, že Česká republika pod vedením Fialovy vlády souhlasila s novými podmínkami migrace do EU a tzv. povinnou solidaritou s přerozdělováním ilegálních migrantů nebo platbami. „Bojoval jsem proti tomu od začátku, před pěti lety jsme to s Orbánem zarazili a pětikoalice teď všechny zradila,“ nechápe Babiš, proč vláda přistoupila na změnu migračních pravidel. Naštvalo ho, že nikdo neměl tušení, že se taková změna chystá. PL podrobně popsal důsledky tohoto rozhodnutí i plán hnutí ANO, jak se tomu pokusit zamezit.

„Vláda zradila.“ Babiš šokován, jak jeho práce přišla vniveč. Dal varování
Foto: Facebook
Popisek: Rozčílený Andrej Babiš kritizuje vládu za zvyšování daní na svém Facebooku

Nová pravidla pro řešení problému ilegální migrace do Evropy. Státy Evropské unie se dohodly na tom, že v rámci členských zemí bude fungovat princip „povinné solidarity“ o přerozdělování migrantů. Státy se z toho budou maximálně moct vyplatit. Česko s tím souhlasilo, pouze prý podle tvrzení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) má naše země dočasnou výjimku, protože jsme přijali hodně Ukrajinců.

Podle šéfa nejsilnějšího politického subjektu ve Sněmovně Andreje Babiše jde o zradu Fialovy vlády a pošlapání těžce vybojovaného odmítnutí kvót z roku 2018, o které se Babiš tehdy v roli premiéra zasadil spolu s maďarským lídrem Viktorem Orbánem. Pokusy o zavedení „povinné solidarity“ Babiš odmítl následně v roce 2020 před jednáním se šéfkou Evropské komise. „Povinná solidarita nemůže být povinná, podstata tohoto návrhu je nesmyslná,“ uvedl tehdy.

„Je to neuvěřitelná zrada, neuvěřitelné selhání naší vlády, která je servilní k Bruselu. Zrušili to, co my jsme vybojovali. 29. června 2018 ve čtyři ráno po celonočním jednání jsme definitivně zarazili povinné kvóty, ilegální migraci, která je organizovaná pašeráckými gandy, co na tom vydělávají miliony euro. Pan Rakušan tvrdí, že je to v pořádku, což je nesmysl. Jak může být solidarita povinná? Co to za blbost?!“ nechápe lídr opozice.

Připomněl, že rozhodnutí bylo zveřejněno ve stejný den, kdy syrský migrant, který ve Švédsku dostal azyl, pobodal ve Francii pět lidí a z toho čtyři děti. „Děje se to v čase, kdy Švédsko přiznalo, že celá migrační vstřícnost dospěla do no go zón, do velké kriminality a ještě před pár týdny řecký premiér Mitsotakis vyhrál volby na základě slibu, že postaví plot v délce 200 kilometrů na hranici s Tureckem. Evropa místo toho, aby zabránila ilegálním migrantům proudit do našich zemí, dospěla k tomuhle skandálnímu rozhodnutí. Dnes v 11.30 jsme požádali o svolání mimořádné schůze Sněmovny,“ prozradil redakci Babiš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tato vláda zradila občany ještě před, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVenán , 09.06.2023 15:12:57
volbami, lhala a lhala a lhala !! Krade, kde si to nechají lidé líbit !!!Pryč s Fialovou vládou !! A kdo jste volili rozvědčíka, styďte se !!Ten je daleko horší, než fialový hnus.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Harrisová? Guláš názorů, ze kterého se dělá šoufl, řekl nám senátor

21:44 Harrisová? Guláš názorů, ze kterého se dělá šoufl, řekl nám senátor

Trump, nebo Harrisová? Zvolení kterého z kandidátů americkým prezidentem by pro svět bylo lepší? Par…