Ministr Blažek: Jestli si myslíte, že jsem lump, nic s tím nenadělám

26.07.2012 9:49

Šéf resortu spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) má za to, že kdyby funkci ministra po odvolaném Jiřím Pospíšilovi odmítl, znamenalo by to pro něj politický konec. V plnění svých nadcházejících plánů nyní bude muset ještě dost vyjednávat. Jak v případě zákona o státních zástupcích tak v novém protiúplatkářském úřadu.

Ministr Blažek: Jestli si myslíte, že jsem lump, nic s tím nenadělám
Foto: ods.cz
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

Ministr Blažek tvrdí, že odmítnou funkci šéfa resortu spravedlnosti, by znamenalo de facto nechat politiky úplně. „Taková nabídka se odmítat nedá,“ míní v rozhovoru pro HN a dodává, že by se ho každý zeptal, proč tedy dělá místopředsedu ODS, když by odmítl vládní funkci.

K námitce, že byl na místo Jiřího Pospíšila proto, aby nebyla jmenována Lenka Bradáčová vrchní státní zástupkyní, vzkazuje: „Jestli si někdo myslí, že jsem lump, tak s tím nic nenadělám.“

Zrušení VSZ je neekonomické

V rozhovoru HN se Blažek zmiňuje i o novém zákonu o státních zástupcích. Konzultoval jej s bývalými nejvyššími státními zástupkyněmi Marií Benešovou a Renatou Veseckou proto, protože měly stejné kritické výhrady jako sám ministr.

„Žádný z nich třeba nepovažuje za šťastné, aby se rušila vrchní státní zastupitelství, dokud existují vrchní soudy. A Já si myslím úplně totéž,“ říká Blažek s tím, že rušit VSZ při existenci vrchních soudů nepůsobí ani ekonomicky, ani jako dobrý nápad.

Bude ho proto muset po konzultaci s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zeman ještě upravit.

Blažek se zmínil i o tom, že nemá nic proti, aby vznikl nový protiúplatkářský úřad. Ministr chce akorát „zvýšený dohled, abychom tam nevytvořili leviatan,“ tvrdí. Námitky, že by se neměl plést do jmenování předsedy takového úřadu, je ochoten přijmout. Akorát by nemělo být jen na úvaze jednoho člověka, komu ten úřad svěřit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…