Takto se spisovatel Stránský v novinách kaje za útok na Dejdara

22.01.2013 7:52

Autor románu i scénáře k seriálu Zdivočelá země Jiří Stránský zaútočil na herce Martina Dejdara za to, že podpořil v prezidentském klání Miloše Zemana. Stránského to pobouřilo vzhledem k faktu, že Zeman žádal o podporu i komunisty. A Stránský nerozumí tomu, proč se Dejdar coby představitel komunisty pronásledovaného Antonína Maděry postavil za tohoto kandidáta. S odstupem času však svých slov lituje, což dává najevo v komentáři pro úterní MF Dnes.

Takto se spisovatel Stránský v novinách kaje za útok na Dejdara
Foto: martindejdar.com
Popisek: Herec Martin Dejdar
reklama

„Proto jsem vděčný svému věku i zkušenostem, že mi umožňují veřejně a černé na bílém se přiznat, jak moc mě má slova o Martinu Dejdarovi ve spojení s hlavní postavou Zdivočelé země mrzí. A že mě mrzí o to víc, že jsem je napsal v naší současné zdivočelé zemi a kromě Martina jsem jimi ublížil i Hynku Bočanovi, kterého jsem jako člověka sobě nejbližšího do toho zatáhl, aniž jsem mu dal možnost mě kopnout do holeně a zasyčet na mě, abych se vzpamatoval a nedělal blbosti," píše Stránský.

Každé volební klání společnost rozdělí. A přímá volba prezidenta podle Stránského českou společnost do jisté míry rozdělila, emoce narůstají, výpady se stupňují, země je zdivočelá volbou. Totéž se děje např. v prezidentském klání v USA a Stránský doufá, že se po volbě lidé za svým prezidentem zase sjednotí, bez ohledu na to, kdo jím bude.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…