Obsáhlý materiál posledního únorového čísla týdeníku Reflex, který se věnoval ředitelce premiérova kabinetu Janě Nagyové, nenechal v klidu mediálního odborníka Petra Štěpánka. V textu pro server Fragmenty.cz uvádí, že mu obvykle nevadí ostře sarkastický způsob jedovatého psaní autora Petra Holce, ale podle něj to tentokrát v článku s názvem Vrtěti premiérem přehnal. A tak začal rozebírat, kvůli čemu nenechal autor na Nagyové nit suchou?
Za prvé: Kdysi začínala jako mzdová účetní. To stačí i pro titulní stranu Reflexu k efektní zkratce, že prodavačka z Chodova řídí zemi. Za druhé: Nečas ji vyzdvihl do vysoké politiky a dává jí vydělat. Za třetí: Nagyová si doplnila formální vzdělání na UJAK. Za čtvrté: Nagyová je loajální k Nečasovi a on zase k ní. Takže z toho má plynout, že spolu něco mají. Za páté: Nagyová má vliv. A na jednotlivé body se Štěpánek zkusil podívat z jiného zorného úhlu.
Celý text P. Štěpánka ZDE
Prezident Reagan začínal jako herec béčkových filmů
U prvního bodu se mediální odborník pozastavuje nad tím, co je na tom špatného, že se někdo vypracuje a chopí se příležitosti. „Úplně stejný příběh v podání nějakého ženského magazínu by zněl: jak se šikovná holka z Chodova vypracovala až do nejvyšších pater politiky a co všechno kvůli tomu musela obětovat. Nejlepší americký prezident druhé poloviny 20. století byl původně herec béčkových filmů. Kdyby Holec napsal, že Ameriku řídil druhořadý komediant, bude za blbce,“ konstatuje Štěpánek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jih