Zná Babiše a varuje: Mluví jako fašoun. Je nebezpečný

29.11.2011 4:44 | Zprávy

Rétorika miliardáře a nově se klubajícího politika Andreje Babiše připomíná projevy Mussoliniho a dalších fašistů 20. a 30. let minulého století. Tak hodnotí jednoho z nejbohatších Čechů přední ekonomický analytik a komentátor Karel Kříž. Zároveň tvrdí, že nebýt revoluce, stal by se Babiš generálním tajemníkem KSČ, a ne žádný Štěpán, Filip nebo Ransdorf.

Zná Babiše a varuje: Mluví jako fašoun. Je nebezpečný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Pokud se miliardář Andrej Babiš rozhodne nastoupit se svým hnutím ANO 2011 na politickou dráhu, může si být jist, že se jeho krokům bude důkladně věnovat ekonomický analytik a komentátor Karel Kříž. „Vidím nebezpečnost jeho hnutí. Je nejvyšší čas otevřít otázku, co je fašismus a jak moc se od něj Babiš liší," říká pro ParlamentníListy.cz Kříž.

„U nás se pořádají bátoriády, fašisté se hledají na koncertech a akcích proti Romům, ale to, že tu prostřednictvím jeho hnutí vzniká něco mnohem nebezpečnějšího, toho si nikdo nevšiml, nebo všiml, ale nenapsal. Média se o něj musí zajímat dříve, než je zavře. Až získá politickou moc, tak jim zakáže psát," varuje Kříž, který v minulosti působil jako zástupce šéfredaktora Lidových novin, ale také jako poradce předsedy Fondu národního majetku.

Více článků o Andreji Babišovi ČTĚTE ZDE


Stát by chtěl přeměnit na fabriku

„Kdo četl projevy evropských fašounů dvacátých a třicátých let, ten musí vidět, že všichni mluvili a argumentovali podobně jako Babiš. Lidé si po desítkách let projektují fašisty do koncentračních táborů a Hitlera, ale fašismus jako takový to byli hlavně Mussolini a Franco," odkazuje Kříž na dobu tzv. Charty práce, kterou později okopírovali fašisté na celém světě. V ní byla popírána rovnost lidí, vyzdvihována absolutistická moc státu a vůdcovský princip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…