Bárta ukázal na viníka: Ten ošizený salám je od vás, pane Babiši

17.03.2013 19:25

Poslanec a předseda Věcí veřejných Vít Bárta se na svém blogu opřel do podnikatele a miliardáře Andreje Babiše. Podle Bárty pochází o maso ochuzený salám, který našla inspekce v masně ve Studené, z Babišova podniku Agrofert. Poslanec to uvádí na svém webu Vitbarta.cz.

Bárta ukázal na viníka: Ten ošizený salám je od vás, pane Babiši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

"Schválně jsem dva dny čekal, zda se některé sdělovací prostředky ozvou a pojmenují věci pravými jmény v souvislosti s pátečním nálezem Státní veterinární správy. Ta stáhla z prodeje tři tuny salámu z masny ve Studené, protože obsahoval málo masa," uvádí Bárta.

Podle mluvčího úřadu byl v provozovně ve Studené v Jihočeském kraji zjištěn nadlimitní obsah tuku a podlimitní obsah čistých svalových bílkovin u 600 kilogramů salámu Herkules a 2500 kilogramů Loveckého salámu.

Za vším je Agrofert

Výrobcem tohoto "ochuzeného" produktu je podle Bárty masokombinát, který přímo spadá pod Babišův gigantický podnik Agrofert.

"Všichni však chodí po špičkách a dost možná úmyslně neuvedou do článku vlastníka masokombinátu ve Studené, kde k nálezu, resp. nenálezu masa došlo. Tím totiž není nikdo jiný než maso Planá patřící do molochu Agrofert Andreje Babiše," píše Bárta.

Závěrem předseda Věcí veřejných ironicky dodává, že se snad "913. nejbohatší muž světa vypořádá i s pokutou 10 000 Kč, která byla za šizení výrobku uvalena."

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš neuhnul ani o milimetr a doktora zlomil vejpůl. Bývalý koordinátor pro očkování promluvil. Jenže jeho kolegové taky. A to je ještě horší

19:00 Babiš neuhnul ani o milimetr a doktora zlomil vejpůl. Bývalý koordinátor pro očkování promluvil. Jenže jeho kolegové taky. A to je ještě horší

Krásný dům s výhledem do lesů, upravená zahrada, posekaný trávník a koš na basketbal. Tak podle získ…