Bendl se opřel do EU: Čeští zemědělci jsou kvůli ní handicapovaní

28.11.2011 13:00

Šéf resortu zemědělství Petr Bendl (ODS) v pondělí představil priority, které má jeho ministerstvo pro nadcházející týdny a měsíce. Opřel se do Evropské unie. Ta prý českým zemědělcům háže klacky pod nohy. Jeho úřad baží po změně. A na půdě EU hledá komplice.

Bendl se opřel do EU: Čeští zemědělci jsou kvůli ní handicapovaní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bendl
reklama

"Podmínky Evropské unie tak, jak jsou nastaveny nyní, by znamenaly znevýhodnění pro české zemědělce ve prospěch těch, kteří do EU vstoupili až po nás," řekl na pondělním brífinku Bendl. Za unijní nováčky, kteří mají ze současných předpisů těžit, označil třeba Litvu.

Právě Bendl se prý chce zasazovat o to, aby došlo v tomto trendu ke změně. "Chceme pro zemědělce vyjednat podmínky, které jsou fér," řekl šéf zemědělství.

Češi mají handicap. Bendl za ně bojuje

"Současné podmínky by pro našeho zemědělce znamenaly výrazný handicap," dodal. Ve svém snažení hledá i komplice. Přesvědčuje tak prý své další kolegy v Radě ministrů.

Za své další priority pak označil podporu rybářství a reformu společné zemědělské politiky. "Ochrana vody a vod je jedním z obrovských témat, které ministerstvo cítí," řekl ministr.

Psali jsme: Bendl propadl na stranické dno. Zvedne se ještě?

Dále čtěte:
Personální změny v Lesy ČR nevylučuji, konstatoval ministr Bendl
Nerad bych, abychom měli nálepku potížistů mezi regiony, říká Bendl

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…