ČSSD nasadila Rathův útok. Ten nutí unavené poslance opakovaně hlasovat

02.11.2011 5:09

Sociální demokracie si rozdělila své poslance už před začátkem nočního obstrukčního programu ve sněmovně na tři skupiny. Dvě se postupně vytřídaly v průběhu noci, před pátou hodinou se u řečnického pultu poprvé objevil "zlý muž" ČSSD David Rath.

ČSSD nasadila Rathův útok. Ten nutí unavené poslance opakovaně hlasovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Rath hned ve svém úvodním vystoupení u mikrofonu navrhl hlasování o přerušení projednávaného bodu programu sněmovny na prosincové datum, čímž nechal svolat unavené poslance z kuloárů do sálu ke hlasování. Podle předpokladu zákonodárci jeho návrh zamítli.

Stejně tak učinil o několik minut později a potom ještě jednou, když třetí - zřejmě čerstvou - skupinu ČSSD označil sám za "třetí útočnou směnu". "Je to vaše schůze, vy jste si ji po vzoru stachanovců odhlasovali a já vám chci jen umožnit, abyste mohli před veřejností ukázat, jak chcete vybojovat kapitalismus v této zemi," doprovodil rýpnutí Rath svůj třetí návrh, který jako dva předchozí neprošel.

Ve sněmovně není v noci ani voda, hřímal Rath

Středočeský hejtman David Rath stihl před svým čtvrtým výstupem obejít sněmovnu a zjistit, že nefungují automaty na vodu. Z pozice lékaře se začal dožadovat tohoto základního servisu v zájmu především "upadajících" poslanců koalice. Samozřejmě neopomněl ani vyvolat hlasování o přerušení bodu jednání sněmovny a poté, co předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová nereagovala okamžitě na jeho obavy ohledně zásob vody pro zákonodárce, navrhl hlasovat i o jejím odvolání jako předsedající. Vždy neúspěšně.

Vládní poslance poté přejmenoval podle již zmíněného vzoru stachanovců na nečasovce - podle Ratha se tito zapíší do dějin tím, že se marně snažili prosadit reformy. 

 • Jednání sněmovny: Více ČTĚTE ZDE
 •  

  Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
  Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

  reklama

  autor: pas

  reklama


  Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Další články z rubriky

  Povodí Moravy: Přední akademická pracoviště doporučila ve Skaličce boční víceúčelovou nádrž

  21:20 Povodí Moravy: Přední akademická pracoviště doporučila ve Skaličce boční víceúčelovou nádrž

  Přední akademická pracoviště v zemi dokončila multikriteriální analýzu a doporučila jednu z variant …