Ekonomce Švihlíkové došla slova nad prohlášením národní banky

13.11.2013 8:34 | Zprávy
autor: Petr Kupka

ROZHOVOR Ekonomka Ilona Švihlíková postrádá vizi pro českou ekonomiku. Investiční pobídky odmítá, už nyní si podle ní nadnárodní firmy od nás odvádí do zahraničí stovky miliard ročně a není tak potřeba tyto odlivy dále navyšovat. Řekla to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vyjádřila se i k intervenci České národní banky, nad jejímž prohlášením jí prý došla řeč.

Ekonomce Švihlíkové došla slova nad prohlášením národní banky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilona Švihlíková

Je pro Vás únosná vláda, která nepozmění církevní restituce a nezvýší daně, ať už korporátní či fyzických osob?

Nechat dar církvím, eufemisticky překládaný jako „restituce” beze změn, je pro mě nepřijatelné. S KDU-ČSL v koalici ale neočekávám, že se sociální demokracii podaří prosadit nějaké podstatnější modifikace. To ale neznamená, že jsou všechny cesty uzavřeny.

Co se daní týká, tam je ve hře řada možností úprav daňového mixu. Zavedení progrese bych považovala za vhodné, ale zdaleka nejde jen o tuto úpravu.

Přijme levicový volič ČSSD takové kompromisy?

Osobně se domnívám, že ČSSD není v pozici, kdy může být „hegemon“, jak jsem dokonce někde četla. Bude v obklíčení pravicové KDU a velmi nečitelného hnutí ANO a obávám se, že ze svého programu prosadí velice, velice málo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy ČR

10:00 Protipovodňové přehrážky obnovily v Bohdašínském potoce na Náchodsku Lesy ČR

Zachytávají sediment, a brání tak jeho splavení do města. Při větších průtocích navíc zpomalují prou…