Jakl není Hájek a nefandí nacistům, brání se kandidát na prezidenta

27.08.2012 15:38

Jeden z kandidátů na prezidenta Ladislav Jakl se na svém webu snaží vyvrátit některé polopravdy, které o něm prý mezi voliči kolují. Autor článku Bohumír Žídek je rozebral.

Jakl není Hájek a nefandí nacistům, brání se kandidát na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

První polopravdou či mýtem má být zaměňování Jakla s Petrem Hájkem. „Objevují se tvrzení, že člověk, který popírá evoluci, nemůže na prezidentskou funkci ani pomyslet. Všechny, kdo jsou tohoto názoru, bych rád zdvořile upozornil, že výrokem „Já z opice rozhodně nepocházím“ proslul vicekancléř Petr Hájek. Byl to rovněž Petr Hájek, který zpochybnil oficiální verzi událostí z 11. září 2001. Ať už si o těchto názorech myslíte cokoliv, bylo by rozhodně nespravedlivé, vyčítat je někomu, kdo je nikdy nevyslovil,“ píše autor.

Rozhodně prý také Jakl nefandí neonacistům. „Chtít svobodu projevu pro všechny a odmítat zavírání kohokoliv včetně neonacistů na základě jejího uplatňování, NEZNAMENÁ vyjadřovat souhlas s myšlenkami neonacistů nebo kterékoliv jiné perzekuované skupiny,“ vysvětluje Žídek.

Rozhodně také není Jakl odpůrcem shromažďování, není odborníkem na všechno, je obhájcem svobody jednotlivce a podle svých slov také vychoval romské dítě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek

10:06 Česká televize pořádá sbírku sportovního vybavení pro děti samoživitelek

Až do konce ledna mohou lidé prostřednictvím České televize pomoci dětem z neúplných rodin. Věnovat …