Jeďte na dovolenou do Řecka, já tam jedu, doporučil ekonom

19.5.2010 10:03 odp.

Podle ekonoma Miroslava Křížka není důvod k obavám jet na dovolenou do Řecka. Právě naopak, byl by to velmi solidární krok, řekl.

Jeďte na dovolenou do Řecka, já tam jedu, doporučil ekonom

"Evropská unie by možná udělala nejlépe, kdyby doporučila svým obyvatelům, aby jeli na dovolenou do Řecka. Já jim to vřele doporučuji, sám tam jedu," řekl ekonom a ředitel institutu rozvoje podnikání při VŠE Miroslav Křížek.

V pořadu Otázky Václava Moravce Křížek přiznal, že není důvod mít strach jet do Řecka na dovolenou. "Přirozeně bychom tak pomohli jedné třetině řeckého HDP, kterou představuje turismus," uvedl.

"Myslím si, že by to bylo takové minimum, co ostatní obyvatelé nejen eurozóny, ale celé Evropské unie, mohou ze solidarity k Řecku udělat a ještě si užít krásnou dovolenou," zdůvodnil své tvrzení Křížek.

Ekonom se pozastavil i nad situací České republiky. K té dodal, že pokud bude pokračovat v současném vývoji, což je 40 procent zadlužení HDP, už v roce 2014 nastanou vážné problémy s reálným splácením.

Křížek také varoval, že Evropská unie se může situace v Řecku zaleknout a začít zvažovat zásadní opatření. V úvahu přichází i takové návrhy, že by EU schvalovala rozpočty všech svých členských států.

"Proč riskovat to, že někdo z Evropské unie bude moct ovlivňovat, jestli na naše zdravotnictví přijde 100 miliard, anebo 150 miliard a jestli to nepřijde na školství a jestli se radši nezadlužíme o něco víc,"dodal Křížek.

Více: Moravskoslezský kraj vyžaduje zvláštní zacházení, tvrdí Zaorálek

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nip

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…