Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů

24.09.2011 8:28 | Zprávy
autor: tan

V čele občanských demokratů v Liberci už nestojí bývalý primátor krajského města Jiří Kittner. Rozhodli o tom delegáti páteční konference, kteří předsedou místní rady zvolili libereckého zastupitele Tomáše Hampla.

Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
ČTK i ParlamentnímListům.cz informace potvrdila místní ODS a její místopředseda Ondřej Červinka. Druhým místopředsedou byl zvolen Štěpán Křeček. Změna ve vedení liberecké ODS byla očekávaná, Kittner funkci neobhajoval.

Libereckým primátorem byl Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v krajském městě ve volbách utrpěla porážku od sdružení Změna pro Liberec a v libereckém zastupitelstvu se stala opoziční stranou. To se nezměnilo ani poté, co byl na jaře odvolán primátor ze Změny pro Liberec Jan Korytář a nahradila jej sociální demokratka Martina Rosenbergová. Kittner zůstává i nadále členem zastupitelstva města Liberce.

Samotný Kittner přitom ještě před několika dny usilovat o předsednické křeslo chtěl. Obvinění, které proti němu a dalším dvěma někdejším politikům vznesla protikorupční policie, jej ale přimělo kandidatury se vzdát, jakkoli jej považuje pouze za politický tah jeho oponentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Kopalo se pro Ledax

19:21 České Budějovice: Kopalo se pro Ledax

Každý gól pomáhá, a tak se v pátek 19. června v areálu Akademie SK Dynamo na Složišti bojovalo o put…