Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů

24.09.2011 8:28

V čele občanských demokratů v Liberci už nestojí bývalý primátor krajského města Jiří Kittner. Rozhodli o tom delegáti páteční konference, kteří předsedou místní rady zvolili libereckého zastupitele Tomáše Hampla.

Kittner už nevede Libereckou ODS. Za vším jsou prý tahy oponentů
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
ČTK i ParlamentnímListům.cz informace potvrdila místní ODS a její místopředseda Ondřej Červinka. Druhým místopředsedou byl zvolen Štěpán Křeček. Změna ve vedení liberecké ODS byla očekávaná, Kittner funkci neobhajoval.

Libereckým primátorem byl Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v krajském městě ve volbách utrpěla porážku od sdružení Změna pro Liberec a v libereckém zastupitelstvu se stala opoziční stranou. To se nezměnilo ani poté, co byl na jaře odvolán primátor ze Změny pro Liberec Jan Korytář a nahradila jej sociální demokratka Martina Rosenbergová. Kittner zůstává i nadále členem zastupitelstva města Liberce.

Samotný Kittner přitom ještě před několika dny usilovat o předsednické křeslo chtěl. Obvinění, které proti němu a dalším dvěma někdejším politikům vznesla protikorupční policie, jej ale přimělo kandidatury se vzdát, jakkoli jej považuje pouze za politický tah jeho oponentů.

"Jsem rád, že si na každou funkci v místním sdružení lidé vybírali z většího počtu kandidátů. To byl můj záměr," řekl Jiří Kittner. "Sám jsem se nakonec neucházel ani o předsedu a ani o místopředsedu. Nechtěl jsem, aby mé případné zvolení využila některá média k útoku na celou ODS," doplnil Kittner pro Liberecký deník.

Hampl byl na pátečním volebním sněmu zvolen značnou většinou. Jeho protikandidátem byl Petr Olyšar, který nakonec nekandidoval ani na místopředsedu strany.

Související k Liberci:

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

22:22 ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren)…