Napsal nám Halík: Jedu do Německa. Doufám, že se nebudou ptát na Hájka

7.12.2011 8:43 dop.

Na pozvání předsedy Německé biskupské konference arcibiskupa Roberta Zollitsche bude prof. Tomáš Halík hlavním řečníkem na slavnostním zasedání na sekretariátu Německé biskupské konference v Bonnu. Jak napsal serveru ParlamentníListy.cz, možná se ho budou ptát i na kauzu s panem vicekancléřem Hájek. Halík ovšem nemá co víc dodat. Pouze tolik, že pan Hájek a ti, kteří nad ním drží ochrannou ruku, poškozují pověst Česka.

Napsal nám Halík: Jedu do Německa. Doufám, že se nebudou ptát na Hájka
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík

Kněz a sociolog Tomáš Halík poslal ParlamentnímListům.cz další vyjádření ke sporu, který již nějaký čas zuří mezi ním a vicekancléřem prezidenta Petrem Hájkem. Začal tím, že Hájek Halíka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz osočil z toho, že nebyl řádně vysvěcen na kněze. Tuto hodnost tak prý užívá neoprávněně. Halík to ovšem obratem odmítl. Podporu mu mezi jinými vyjádřil také kardinál Vlk.

Hájek prý poškozuje pověst Česka. Proč ještě působí na Hradě?

Na pozvání předsedy Německé biskupské konference arcibiskupa Roberta Zollitsche bude prof. Tomáš Halík hlavním řečníkem na slavnostním zasedání na sekretariátu Německé biskupské konference v Bonnu a prý trochu obavu, zda se ho němečtí novináři budou ptát na probíhající spor. Ne kvůli sobě, ale kvůli pověsti naší země v zahraničí.

TÉMA: Hájek versus Halík

„Obávám se, že zahraniční novináři už zaznamenali útoky pana Hájka na mou osobu a na věrohodnost dokumentu, vydaného kardinálem Meisnerem, který předložila Česká biskupská konference k svému oficiálnímu prohlášení, vyvracejícímu Hájkovy smyšlenky. Doufám, že nebudu muset v Bonnu odpovídat na jejich otázky, protože absurdní dehonestující výroky vicekancléře prezidenta pro oblast komunikace a kultury (sic!) vážně poškozují nikoliv mne, nýbrž pověst České republiky v zahraničí. Pro mne je ta věc uzavřená.," napsal ParlamentnímListům.cz Halík.

Následně dodává pouze tolik, že to, jak se Hájek chová, vypovídá především o něm, ale také o lidech, kteří si ho na tak významném hradním postu drží.

Foto: Hans Štembera

Související:

Halík je miláček národa, Hájek je blbej. Do sporu vstoupil další kněz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To snad ne. Vložky ženám zdarma jako začátek. Padlo přirovnání

14:37 To snad ne. Vložky ženám zdarma jako začátek. Padlo přirovnání

„Menstruační pomůcky by měly být přístupné všem ženám v České republice. Konec menstruační chudobě,“…