Odborníci z ČVUT navrhnou pro Prahu optimální územní plán

02.12.2012 13:47

Výzkum v oblasti územního plánu pro Prahu zpracují odborníci z Českého vysokého učení technického (ČVUT). Vítěze veřejné soutěže potvrdilo na posledním jednání zastupitelstvo hlavního města. Odborníci navrhnou obecnou metodiku, jak vytvořit optimální územní plán. Tu pak Praha použije při zpracování svého metropolitního územního plánu.

Odborníci z ČVUT navrhnou pro Prahu optimální územní plán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu
reklama

Praha za výzkum podle primátorského náměstka Tomáše Hudečka (TOP 09) zaplatí 19,66 milionu korun. Celková cena výzkumu je 22,47 milionu korun, rozdíl doplatí ČVUT, které bude garantem. Vědeckovýzkumnou soutěž Praha vyhlásila letos na jaře.

"Chybí tady celorepubliková metodika územního plánování," řekl na posledním jednání zastupitelstva Hudeček. Podle něj se územní plánování v některých případech řeší až na základě soudních rozsudků. "Pokud to nevezmeme za správný konec my v Praze, tak to neudělá nikdo. Proto jsem se rozhodl vyhlásit tuto vědeckovýzkumnou soutěž," uvedl Hudeček.

Nesouhlas opozice

Rozhodnutí kritizovala opozice, podle zastupitelky Lenky Tesky Arnoštové (ČSSD) se touto formou soutěže obchází zákon o veřejných zakázkách.

Praha letos zastavila přípravu nového územního plánu, místo něj chce připravit jednodušší a stabilnější metropolitní plán. Cílem je omezit počet projednávaných změn územního plánu, metropolitní plán totiž nastaví maximální zátěž území. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

18:14 KRNAP: Vrchol Sněžky z polské strany je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošské…