Poslanec VV si pronajímá kancelář od syna. Hradí ji sněmovna

11.12.2010 12:35

Véčkařský poslanec Josef Novotý nevidí nic špatného na tom, že si svou kancelář pronajímá od vlastního syna. Straně tím prý neškodí.

Poslanec VV si pronajímá kancelář od syna. Hradí ji sněmovna
reklama

I přesto, že  Věci veřejné (VV) před volbami slibovaly, že skoncují s praktikami politických dinosaurů, ne všichni jejich členové se sliby řídí.

Třeba bývalý senátor, exstarosta Bystřice nad Pernštejnem a nynější poslanec VV Josef Novotný sliby své strany ignoruje.

Svoji regionální kancelář totiž pronajímá v budově, kterou vlastní společnost VZ servis. Ta z poloviny patří jeho synu Vítovi, zbytek je ve vlastnictví synova společníka. Informaci přineslo sobotní Právo. 

Hlavně blízko bydliště

„Kancelář jsem měl vždy co nejblíže bydliště a i jako starosta jsem se snažil být co nejvíce dostupný. A v blízkosti bydliště nejsou jiné kanceláře. Je to rozměrově veliká kancelář, takže v tom nevidím žádný problém. Nevadilo to v Senátu a nevadí to podle mě ani teď," řekl deníku poslanec.

Ten odmítá, že by šlo o tzv. malou domů, tedy způsob, kdy si zákonodárci zřizují kanceláře v sídle strany či u svých příbuzných nebo zaměstnávají rodinné příslušníky. To přitom v parlamentu není neobvyklé.

Sněmovna přitom proplácí pronájem zařízené kanceláře každému poslanci včetně služeb od 14 200 do 33 200 korun v závislosti na velikosti města.

Poslanec ale nemusí přidělenou sumu, kterou komora posílá přímo pronajímateli, využít v plné výši.

Příspěvek v plné výši

Jelikož má Bystřice nad Pernštejnem méně než deset tisíc obyvatel, má poslanec Novotný podle svých slov nárok na nejmenší možnou sazbu, tedy 14 200 korun. Deníku Právo prozradil, že příspěvek čerpá v plné výši.

Jeho straně prý tyto praktiky uškodit nemohou.  „Nevidím v tom žádný problém. Mohl jsem někde v Bystřici možná sehnat jinou kancelář, to nepopírám. Ale toto je kancelář, která je v dosahu, a jsem díky ní přístupný lidem," argumentoval poslanec v deníku.

Více čtěte:

Obstrukce kolem konference Véček: Nikdo na ni nemůže

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

14:02 Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

Národní galerie Praha zná architekta pro nový depozitární areál, který postupně vyroste na pozemcích…