Propagátorka konopí si vzala život. Krátce před demonstrací

06.05.2012 20:38

Den po pražské demonstraci za legalizaci marihuany se v médiích objevila informace, že jedna z jejích propagátorek si vzala život. Třiašedesátiletá Mária Brodská, která dříve sebevědomě prohlašovala, že se léčí konopím, a bojovala s úřady, spáchala sebevraždu.

Propagátorka konopí si vzala život. Krátce před demonstrací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Mária Brodská si léčila konopnými mastmi záněty nohou a mírnila si marihuanou i bolesti způsobené rakovinou žaludku. Ve svých 63 letech hrdě přiznávala, že ač je to zatím nelegální, pěstuje konopí na své zahrádce.

Léčení konopím obhajovala často i u soudů, dokonce i u Nejvyššího v Brně. I když se procesy táhly pět let stále dokola, byla ve sporech vždy úspěšná. Možná ale právě to jí vzalo chuť do života. Oběšenou ji nakonec našel její syn.

"Zavolaný lékař nezjistil cizí zavinění. Na místě našel taky obsáhlý dopis na rozloučenou, kde své důvody uváděla,“ uvedla pro TV Nova nymburská policejní mluvčí Petra Potočná. V šoku jsou nyní jak její přátelé, tak i rodina. Jak ParlamentníListy.cz upozornil redaktor serveru Techno.cz, k sebebvraždě ženy došlo už několik dnů před sobotní demonstrací za legalizaci konopí, na které se v Praze shromáždilo 7000 lidí. Nyní se v Poslanecké sněmovně nachází novela, která by umožnila legální využití marihuany na léčebné účely.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

22:02 Správa jeskyní ČR: Mikuláš s anděly a čerty v Koněpruských jeskyních

Mikuláš s čerty se v roce 2019 objeví na Koněprusích od 30. 11. do 8. 12., kromě pondělí 2. 12., kdy…