Randák má jasno. Peníze vyvedené z DPP na Panenské ostrovy se vracely

11.12.2011 21:27

Karel Randák z protikorupčního fondu tvrdí, že z pražského dopravního podniku putovaly peníze na Panenské ostrovy. Následně se vracely do Česka na účty lidí, kteří jsou napojeni na dopravní podnik. Případ se chystá předat policii.

Randák má jasno. Peníze vyvedené z DPP na Panenské ostrovy se vracely
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Peníze, které plynuly z Dopravního podniku hl. města Prahy (DPP) na Panenské ostrovy, se údajně vracely do Česka na účty lidí navázaných na společnost. V Otázkách Václava Moravce to uvedl Karel Randák z Nadačního fondu proti korupci, kde působí i Karel Janeček nebo Jan Kraus.

Randák se nyní chystá předat informace o korupci policii. Podle jeho slov existují lidé, kteří figurují v advokátní firmě Šachta & Partners a mohou dokázat, že docházelo k návratu peněz do ČR z Panenských ostrovů. "Někdo z dopravního podniku byl puzen k tomu, aby takovou smlouvu uzavřel s vědomím, že se mu peníze někudy vrátí," uvedl Randák.

Advokát z uvedené firmy ale Randáka nařkl, že se k údajům dostal nelegálním způsobem a že pozměnil jejích výklad. S tím ale Randák nesouhlasí, fond prý dostává údaje zadarmo od občanů. "Absorbujeme podněty od jednotlivých stěžovatelů a v rámci toho docházíme k velmi zajímavým informacím," hájil se.

"Jakmile jsme se to dověděli, tak jsme v podniku začali velmi intenzivní šetření těch kauz, na které pan Randák upozornil," vysvětloval poté náměstek pro dopravu Josef Nosek.

Pražský dopravní podnik nyní plánuje udělat audit, ale ani to podle Randáka nebude stačit. Jediná možnost, jak dostat nezávislé informace, je prý policejní vyšetřování, ve kterém bude rozhodovat státní zástupce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…