Rath osočil starostku Roztok neprávem, máme důkaz

04.09.2010 16:07

Středočeskému hejtmanovi Rathovi zřejmě jeho úředníci tají informace. Alespoň některé. Aféra s nepozváním na otevírání silnice je jen jedním z jeho dalších ukřivděných výkřiků a jak vznikla, ví jen Bůh, jestli vůbec někdo. Pohled z Roztok je totiž úplně jiný.

Rath osočil starostku Roztok neprávem, máme důkaz
reklama
Silnice stála investora stavby - Středočeský kraj - 238 milionů korun. Jelikož patřičné díky nebyly uplatněny, pomstil se hejtman ve středočeských novinách Náš region inzercí s titulkem"Je drzost chlubit se cizím peřím". Starostka Roztok Olga Vavřínová to schytala za to, že 30. 6. 2010 neuspořádala panu hejtmanovi u silnice patřičnou oslavu, fotografování s páskou, přípitky...

„Paní starostka byla zřejmě plně zaměstnána a neobtěžovala se nás informovat, že bude otevírat krajskou silnici, kterou jsme zrekonstruovali," uvedl Rath.
 Nová příjezdová silnice II/242 do Roztok u Prahy byla ale naplánována ještě za hejtmana Bendla (ODS). Toho patrně také nepozvali, ale zatím nic neříká. Zato nynější hejtman teskní „Je to jako byste si stavěli dům a soused tam udělal kolaudační večírek a zapomněl vás pozvat."

Proč nedorazilo informované vedení kraje?

Starostka Vavřínová v tomtéž periodiku jako inzerát pana hejtmana uveřejnila poděkování, podívejte se na obrázek dole: „Byla jsem si vědoma toho, že když pásku přestřihnu, mohu být z něčeho takového osočena. Byla to pouze moje intuice, považovala jsem za důležité kraji poděkovat, protože to byla spousta peněz a městu nijak nepřísluší si na tom přihřívat svou polívčičku," řekla pro MFD.

Snažila se o vysvětlení, že toto otevření silnice je prozatímní a to definitivní že bude v srpnu, „s plnou parádou a účastí těch, kteří mají hlavní zásluhu na vybudování této komunikace a kterým patří poděkování všech roztockých občanů". Pro LN řekla: „Na jednáních, kde jsem byla přítomná za město Roztoky i já, jsem se zástupců Středočeského kraje vždy ptala, zda vedení kraje je informováno o tom, že přeložka bude otevřená do předčasného užívání nejpozději 30. 6. 2010. Vždy jsem byla ujištěna, že vedení kraje o tom ví!" Asi se ta informace na kraji někde zatoulala.

Možná udělal pan hejtman celý tenhle cirkus s inzerátem z 12. srpna a oznámením na krajském webu 26. srpna proto, že otevírat něco užitečného, co posvětil ještě Bendl, se mu příčí. A nebo má pravdu paní starostka. Celý ten rituální taneček vysvětluje tím, že před volbami je to normální.

Více: Rath zuří. Starostka jej nepozvala přestřihnout pásku##MINIPAS 236##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lea Vlasáková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

4:44 Kauza, která zatřásla republikou i ČSSD, míří do finále. Vlivný podnikatel, Ivan Langer, vysocí policisté… Informace, které jinde nenajdete

Takřka šest let uplynulo od zahájení kauzy Vidkun, kterou v minulosti realizoval Útvar pro odhalován…