Rath vrací úder: To Urban škodí ČSSD, měl by rezignovat

16.08.2010 15:36

David Rath se domnívá, že jsou to právě Urbanovy výroky o tom, že zvolení Ratha do vedení ČSSD by znamenalo haiderizaci strany, které sociální demokracii poškozují.

Rath vrací úder: To Urban škodí ČSSD, měl by rezignovat

Místopředseda strany Michal Urban uvedl, že styl, jakým se prezentuje hejtman David Rath, jim prohrál volby. "Věřím, že není možné, aby se z demokratické ČSSD po 130 letech stala haiderovská strana. Není možné, aby se sociální demokracie prezentovala hulvátský stylem, právě proto jsme přišli o část voličů," řekl Urban iDNES.cz.

Více: Nechceme být haiderovskou stranou, varuje Urban před Rathem

Středočeský hejtman David Rath si naopak myslí, že stranu poškozuje Urban svými výroky o jeho osobě. "Nic neznejistí naše voliče víc než vzájemné vnitrostranické půtky. Toto je zcela sebevražedná a sebezničující strategie. Myslím také, že minimálně ve středních Čechách nám tento výrok volby opravdu prohraje. Pokud Milan Urban s tímto poškozováním strany nepřestane, měl by okamžitě rezignovat na všechny své stranické funkce," uvedl Rath pro Prvnízprávy.cz.

Urban nervově neunesl, že mě Paroubek navrhl

Chování Urbana považuje Rath za nesmyslný útok. "Domnívám se, že nervově neunesl veřejné vyjádření bývalého předsedy strany Jiřího Paroubka, že by ve vedení rád viděl právě mně. Tento výrok mu podle mne zcela zatemnil mysl a on ztratil soudnost, pokud rozpoutal vnitrostranickou půtku před volbami," dodal.

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek se totiž o Davidu Rathovi zmínil v Otázkách Václava Moravce jako o vhodném kandidátovi do vedení strany.

Více:

Rath předsedou strany? Ani náhodou, reaguje Hašek

Válka v ČSSD. Smiřování nebude, Rath a Urban si jdou po krku

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…