Ředitel Klaus varuje: Máme moc maturantů, je z toho fraška

16.5.2013 8:38 dop.

Podle Václava Klause ml., ředitele pražského gymnázia PORG, se k maturitám dostane příliš mnoho mladých lidí. Podle něj by také maturitu nemělo mít 80 procent populace. Lidovky.cz s ním na téma maturity přinášejí krátký rozhovor.

Ředitel Klaus varuje: Máme moc maturantů, je z toho fraška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Václav Klaus ml. Lidovkám.cz řekl, že studenti z jeho gymnázia v maturitním testu z matematiky uspěli. Letošní maturita byla pro studenta podle Klause snadná. „Ale když ji dělá asi 80 procent z každého ročníku, je to moc. Navíc konkrétně matematika je dnes hodně vysmívaná. Někteří se dokonce chlubí, že jí nerozumí,“ uvedl Klaus. Letos totiž u maturity z matematiky propadla pětina lidí.

Lidovky.cz se ředitele Klause zeptaly, kdo může za tak špatný výsledek. „ Může za to společnost, ale přispěla k tomu i média. U nás je oblíbené zlehčovat význam matematiky, studenti se pak také moc neučí a toto je výsledek,“ míní Klaus.

Podle Václava Klause ml. není počet studentů, kteří letos v testu neuspěli, neúnosný. Lidovkám.cz řekl: „Problém je v tom, že maturuje příliš mnoho mladých lidí. Já si nemyslím, že maturitu by mělo mít 80 procent populace. Potom se z toho stává formální vzdělávání. Lidé studují místo toho, aby se dobře vyučili v řemesle,“ uzavřel Klaus.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…