Senát projedná elektronické recepty a souhlas s léčbou dítěte

31.01.2013 6:04

Senátoři dnes rozhodnou o předloze, jež zruší povinný souhlas obou rodičů se zvolenou léčbou dítěte. Budou hlasovat také o novele, která má zlepšit podmínky lidí, kteří si berou spotřebitelské úvěry. Horní komora pravděpodobně odmítne povinné elektronické recepty na léky, jak to prosadila ve Sněmovně koalice.

Senát projedná elektronické recepty a souhlas s léčbou dítěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu složilo slib 27 nových senátorů. Mezi novými například Tomio Okamura a Libor Michálek, staronovými Jaroslav kubera nebo Jiří Čunek

Povinné elektronické recepty od roku 2015 odmítly dva senátní výbory. Zdravotnickému výboru vadí zejména to, že poslanci povinnost vložili do vládní novely bez řádného projednání a vyčíslení dopadů pro veřejné rozpočty. V praxi by prý pro řadu lékařů znamenala potíže.

OutStreamVideoPlayer

Souhlas obou rodičů přinesl problémy

Souhlas obou rodičů s léčbou dítěte zavedla od loňského dubna vládní zdravotnická reforma. Předkladatelé novely v čele s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) přiznávají, že požadavek přinesl problémy. Obdobnou novelu podal už dříve Senát, dolní komora ji ale zamítla. Je možné, že v poslanecké předloze budou chtít senátoři provést některé změny.

Novela o spotřebitelském úvěru zavádí například možnost odstoupit od smlouvy o zprostředkování úvěru do dvou týdnů bez sankce, zakazuje používání směnek a šeků či volání na předražené telefonní linky. Za nesplnění zákonem uložených povinností bude hrozit až dvacetimilionová pokuta. Senát by měl předlohu podle doporučení výborů schválit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

10:35 Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

Ve čtvrtém největším parlamentním subjektu to začíná vřít. Vedení Okamurova hnutí SPD zrušilo celou …