Sobotka na sjezdu poděkoval Paroubkovi

18.03.2011 11:39

Úřadující šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka ve svém projevu zkritizoval současnou vládu Petra Nečase a poděkoval bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi za jeho práci pro stranu.

Sobotka na sjezdu poděkoval Paroubkovi
V pátek dopoledne začal v Brně sjezd ČSSD. O post šéfa strany bude bojovat dosavadní úřadující lídr ČSSD Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Oba dostali od krajských stranických konferencí stejný počet nominací.

V úvodním projevu úřadující šéf strany Sobotka zkritizoval současnou vládu Petra Nečase (ODS). "Máme slabou vládu se slabým premiérem a slábnoucí podporou veřejnosti," řekl. která si z řecké krize snažila udělat hlavní téma voleb. "Samozřejmě že šlo o demagogii," připomněl k tomu Sobotka s tím, že ale ČSSD se snažila této demagogie čelit.

Kroky vlády jsou podle něj zaměřeny proti střední třídě a proti chudším spoluobčanům a to v souvislosti s plánovaným sjednocením DPH.  "My jako sociální demokraté musíme udělat vše, abychom tomuto sjednocení zabránili," zdůraznil Sobotka. Také zmínil, že si neumí představit kabinet, který by dal ČSSD větší prostor pro realizaci vlastní politiky.

Ve volebních kampaních musí být ČSSD věcná

Podle jeho mínění musí strana v budoucnu táhnout za jeden provaz, ve volebních kampaních musí být ČSSD věcná a nesmí se pouštět do sporů s médii. Podle Sobotky totiž takový boj nemůže strana nikdy vyhrát.

Sobotka také poděkoval bývalému šéfovi strany Jiřímu Paroubkovi, který funkci složil po prohraných volbách do sněmovny v roce 2010. „Chtěl bych mu poděkovat za nasazení a energii, kterou obětoval ČSSD," řekl Sobotka. Expředseda ale na sjezd do Brna nepřijel.

Byla chyba zablokování ČSpředčasných sněmovních voleb

Úřadující šéf ČSSD se věnoval v projevu také politické situaci od roku 2006. Naznačil, že byla chyba, když ČSSD v roce 2009 zablokovala konání předčasných sněmovních voleb. Podle Sobotky se tím udržovala popularita úřednické vlády Jana Fischera a vznikly nové strany, které ČSSD odlákaly část vlažných voličů a připravily ji o větší volební vítězství.

Na sjezd přijelo celkem zhruba šest stovek delegátů. V úvodu uctili minutou ticha spolustraníky, kteří zemřeli. Sobotka jmenoval například čestného předsedu Slavomíra Klabana.

Napsali jsme:

Na místa čtyř místopředsedů je deset kandidátů a o křeslo jediné ženy ve vedení ČSSD se uchází devět sociálních demokratek.

Foto: Hans Štembera

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

11:34 Lubomír Volný jde se Samkovou. A s lékařem, co šokoval ČT slovy o muslimech

Známá pražská advokátka a bojovnice proti byrokratickému Bruselu Klára Samková, poslanec Volný, co o…