Šok. Moravec málem hostil kolegu Tomáše Vandase

12.09.2012 13:11

Šokující výsledek přinesl předvolební průzkum, který provedla agentura SC&C pro Otázky Václava Moravce v Plzeňském kraji. Do Moravcovy diskuse jsou tradičně pozváni lídři šesti nejsilnějších stran a mnoho nechybělo, aby se účastnil i zástupce extrémně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti, vedené Tomášem Vandasem. S nijak beznadějným ziskem rovných čtyř procent skončili "dělníci" na sedmém místě.

Šok. Moravec málem hostil kolegu Tomáše Vandase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Vandas pokřtil svou knižní prvotinu v kruhu nejbližších a za účasti bývalých poslanců SPR-RSČ
reklama

V Plzeňském kraji má největší podporu voličů ČSSD, kterou podporuje 23,5 procenta voličů. Se 17 procenty je na druhém místě ODS, těsně za ní se umístili komunisté se 16,5 procenta a TOP 09 s 14 procenty. Těsně by do zastupitelstva prošla i Strana práv občanů-Zemanovci, ti by získali 5 % hlasů.

Těsně pod hranicí pro vstup do zastupitelstva se umístila Koalice pro Plzeňský kraj, která by získala 4,5 procenta. Hned za ní by se se ziskem rovných čtyř procent umístila Dělnická strana sociální spravedlnosti. Až za ní se umístili Zelení a Česká pirátská strana se ziskem pod 3 procenta.

Organizátoři předvolebních „otázek“, kteří do televizního studia obvykle zvou šest nejsilnějších uskupení, si nejspíš zhluboka oddechli, že těsně pod čarou skončila regionální Koalice pro Plzeňský kraj. Pokud by se v elitním klubu hejtmanských adeptů objevil zástupce extrémní pravice, znamenalo by to nepochybně zásadní průlom. Plzeňský kraj přitom rozhodně není pro Vandasovu stranu nejperspektivnějším volebním obvodem. 

Se současným hejtmanem Milanem Chovancem či populárním exministrem Jiřím Pospíšilem by v tom případě debatoval Jiří Štěpánek, dlouholetý spolupracovník Tomáše Vandase, který s ním již v roce 2003 zakládal Dělnickou stranu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Apríííííl… Ne!“ Zástupce Pirátů šéfuje středočeskému zdravotnictví. A čile podniká. Ano, s nemocnicemi

8:34 „Apríííííl… Ne!“ Zástupce Pirátů šéfuje středočeskému zdravotnictví. A čile podniká. Ano, s nemocnicemi

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek předložil pozměňovací návrh k zákonu o střetu zájm…