Stát vydělal na církvích 220 miliard korun, uvedly Britské listy

15. 7. 2012 22:19

Za šedesát let totality český stát na církvích a jejich majetku vydělal 220 miliard korun. Vrátil jim sedmdesát miliard. Vrátit jim tak 135 miliard není velkorysý dar, ale splátka.

Stát vydělal na církvích 220 miliard korun, uvedly Britské listy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

"Podle modelových propočtů Národohospodářského ústavu vynesl státu církevní majetek za šedesát let 220 miliard korun. A za tu dobu dal stát církvi sedmdesát miliard. Čistý zisk pro státní kasu za čtyřicet let totality a dvacet let demokracie tedy činí – 150 miliard korun. Pokud tedy během dalších třiceti let vrátíme církvi majetek v hmotné i finanční podobě za 135 miliard, rozhodně nejde o přemrštěný dar, jak tvrdí komunisté. A bohužel i někteří sociální demokraté," uvedly server Britské listy.

Podle pravicového serveru Fragmenty je dobře, že restituce v pátek v noci ve sněmovně konečně prošly. „Málokdy mne tak potěšila pošta jako když přišla v 0:04 hodin 14. 7. 2012 zpráva od vedoucího mediální sekce a tiskového mluvčího ODS Tomáše Bartovského, že poslanci vládní koalice prosadili 13. července 2012 ve sněmovně zákon o vyrovnání vztahů státu a církví, jehož přijetí slíbila vláda v svém programovém prohlášení. Zákon nyní putuje do horní komory parlamentu,“ raduje se šéfredaktorka prohradních Fragmentů Ivana Haslingerová.

Zákon by podle ní měl vrátit majetek ukradený komunisty a je unikátní v tom, že navrací majetek všem sedmnácti církvím, které jsou v České republice – žádné tedy nestraní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„H*vno! Nechcípnu.“ Bez roušek?! Žene policii poslanec, co přežil covid. Csáková? Tu zná a vzkazuje

10:24 „H*vno! Nechcípnu.“ Bez roušek?! Žene policii poslanec, co přežil covid. Csáková? Tu zná a vzkazuje

PŘÍBĚH „Prožil jsem peklo! Strašně jsem se bál. Lezl jsem po čtyřech a kašlal krev.“ Tak popisuje sv…