Rakušan (STAN): Nevím, jak my tady z pozice Poslanecké sněmovny máme radit do Brna

05.05.2026 20:07 | Monitoring
autor: PV

Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. května 2026 k stanovisku vládní koalice ke sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně

Rakušan (STAN): Nevím, jak my tady z pozice Poslanecké sněmovny máme radit do Brna
Foto: Repro X
Popisek: Vít Rakušan

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

já ještě na začátek, než se budu věnovat těm bodům, které budu načítat jistě marně na program naší dnešní schůze, tak bych se chtěl zastavit u toho, co načetl pan předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura, abychom se tady zabývali a jistě nám to nějakou hodinu zabere, protože jste nás tím bodem k tomu vyzvali, abychom se tady zabývali setkáním Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně.

Vláda přichází s bodem, který má jakýsi název – názor vládní koalice nebo tak nějak podobně – tak proč jste si to neudělali vládním usnesením na vaší vládě? Proč to nosíte sem do Poslanecké sněmovny, kde tvrdíte, že se máme zabývat spoustou důležitých věcí a o nás jako o opozici říkáte, že vás zdržujeme každým bodem, který tady chceme načíst, že vás zdržujeme tím, že si dovolujeme načítat my tady nějaké body do programu jednání? Vy hrozně spěcháte, vy skvěle vládnete, aby už v týhle zemi konečně bylo lidem líp! Tak jo, tak teďka tři hodiny dnešního zasedání, vyobstruujete vy. Budeme tady mít nějaké usnesení, které se týká rozhodnutí samosprávného rozhodnutí města Brna. A vy do něj chcete zasahovat nějakým vládním usnesením, které chcete potvrdit tady Poslaneckou sněmovnou.

No určitě to nebude krátká diskuse. Já jako bývalý starosta bych si opravdu vyprošoval, aby mně Poslanecká sněmovna doporučovala, co máme pořádat v našem městě po rozhodnutí našeho zastupitelstva za podnik, ať už se vám jako vládní koalici to líbí nebo nelíbí. Je to jejich rozhodnutí, které oni na městském zastupitelstvu a i na krajském zastupitelstvu velmi zevrubně diskutovali a jednotlivé názorové platformy, jak to v demokracii chodí, se tam střetávaly. Ale opravdu vůbec nevím, jakým způsobem my tady z pozice Poslanecké sněmovny máme radit do Brna, co se má dít a co se tam dít nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…