Vládnou tu jen zkorumpované strany. Havel měl pravdu, říká Pehe

09.11.2011 19:55

Jiří Pehe se ve svém komentáři věnuje deníku The Economist a jeho názorům na Českou republiku. Podle deníku totiž Česká vládne korupce a partokracie. S tím Pehe souhlasí na rozdíl od jiných, podle něj pravicových, komentátorů.

Vládnou tu jen zkorumpované strany. Havel měl pravdu, říká Pehe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe

Například Martin Zvěřina v Lidových novinách označuje průzkumy a pohledy zvenčí jako žebříkologii, Bohumil Doležal zase napsal, že takové názory útočí na ODS a ČSSD, tudíž je jasné, kdo na nich má zájem. „Je také velmi zajímavé, že tentýž deník, jehož redaktor se vysmívá zahraniční „žebříkologii“, bere smrtelně vážně hodnocení soukromých ratingových agentur, které posílají ekonomicky ke dnu celé státy,“ píše Pehe.

Celý text čtěte ZDE

Korupce se stala normou 

„Když Václav Havel ve svých projevech před partokracií varoval, byl opakovaně vysmíván coby nevyléčitelný příznivec nepolitické politiky. Havel ovšem jen zcela správně poukazoval na to, že v prostředí slabé občanské společnosti, kterou politici navíc programově zadupávají do země coby nevítaného konkurenta, začnou politické strany bez inspirace „zvenčí“ chřadnout, uzavírat se samy do sebe. To se přesně stalo,“ dodává autor.

Sledujeme téma Korupce

Pehe připomíná, že korupce se v naší zemi stala normou. Podle něj proto, že hospodářské reformy byly nadřazeny politice. „Jenže politické strany, a stranictví obecně, u nás těžko posílíme, když budeme jakoukoliv kritiku české partokracie vnímat jako útok na politické strany,“ tvrdí Pehe.

Psali jsme:
Prahu hryže svědomí. Představila vlastní protikorupční strategii

Protikorupční policie bude vyšetřovat uplácení Babáka

Protikorupční Peake má o razii u Dobeše jasno. Je v tom nevinněJste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nový prapor bezpilotních systémů

22:17 Armáda ČR: Nový prapor bezpilotních systémů

Průzkumná činnost v terénu, zaměřování cílů na straně nepřítele, včasné rozpoznávání hrozeb napříkla…